Linux kullanarak öğrenilir mi?

justblack

Centipat
Yer
Bakü
Daha fazla  
Merhaba, Linux'u öğrenmek istiyorum. Bunu bilgisayara Linux yükleyip kullanarak öğrenmek olur mu? Uygulama yükleme kısmında sıkıntı çeker miyim? Ve hangi dağıtımı önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıntı çekmezsin. Zaten Linux kullanıcılarının çoğu kullanarak öğrenmiştir Linux'u. Zamanla öğreneceksin ki en büyük hocanın Google'un kendisi. Sıkıntı yaşarsan da Reddit, forumlar, Telegram gruplarında bir sürü topluluk var. Yeni kullanıcılar için Debian/Ubuntu tabanlı dağıtımlara bakabilirsin. Benim naçizane fikrim Linux Mint. Ben de Linux serüvenime onunla başlamıştım. Tabii PC bileşenlerini söylersen başka öneriler de verilebilir.

Gerçekten öğrenmek istediğiniz zaman zaten bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.
Deneyim elde ederek öğrenmeniz en iyisi olacaktır.

Sıkıntı çekmezsin. Zaten Linux kullanıcılarının çoğu kullanarak öğrenmiştir Linux'u. Zamanla öğreneceksin ki en büyük hocanın Google'un kendisi. Sıkıntı yaşarsan da Reddit, forumlar, Telegram gruplarında bir sürü topluluk var. Yeni kullanıcılar için Debian/Ubuntu tabanlı dağıtımlara bakabilirsin. Benim naçizane fikrim Linux Mint. Ben de Linux serüvenime onunla başlamıştım. Tabii PC bileşenlerini söylersen başka öneriler de verilebilir.
fikriniz için teşekkür ederim. Donanım- i5-1135g7/ mx 450 gpu/ 16 gb ram/ 128 gb m2 lenovo ideapad 5.
Ve temel uygulamaların hepsini linuxa yüklemek mümkünmü? ms office\visual studio\ brave\ adobe uygulamaları\ firefox ve b.

Son düzenleme:
fikriniz için teşekkür ederim. Donanım- i5-1135g7/ mx 450 gpu/ 16 gb ram/ 128 gb m2 lenovo ideapad 5.

Ve temel uygulamaların hepsini linuxa yüklemek mümkünmü? ms office\visual studio\ brave\ adobe uygulamaları\ firefox ve b.
Visual Studio Code'dan bahsediyorsanız Linux desteği var.

Brave ve Firefox'ta aynı şekilde var.

MS Office yerine alternatif uygulamaları kullanmalısınız. OnlyOffice, OpenOffice, LibreOffice gibi.

Adobe uygulamaları yok.

Geri
Yukarı