Linux kullanınca ne gibi sıkıntılar çıkar?

Bazı oyunların Linux desteği yok ve çoğu oyunda sorun yaşanıyor diye duymuştum. Oyun testlerine ve Steam sayfasında sistem gereksinimlerine bakmayı unutmayın. Linux sekmesi varsa destek vardır.
Linux uyumlular iyi çalışıyor.
Wine vs. ile çalışanlar bazen sorun çıkartıyor.
Benim önerim dual boot dediğim gibi.

yılan gibi kafası var :D

Hocam sistem iyiyse, Mint cinnemon daha iyi gider mi?

Cinnamon biraz daha efektli, Windows'a daha çok benziyor. Kullanımı da güzel. Tek sevmediğim yanı başlat menüsü yerine geçen şey (whisker menu galiba) çok kaba. İyi sisteme güzel gider.

Oyunlarda bayağı bir sorun çekersin. Eğer oyun oynamayı seven biriysen ben tavsiye etmem. Bazı programların Linux destekleri yok ama mutlaka bir alternatifi olur. Kurma kısmı da bayağı bir basit video izleyerek kurabilirsin. Tavsiyem Fedora.

Cinnamon biraz daha efektli, Windows'a daha çok benziyor. Kullanımı da güzel. Tek sevmediğim yanı başlat menüsü yerine geçen şey (whisker menu galiba) çok kaba. İyi sisteme güzel gider.

Peki birkaç kişide arayüzü Mac'lere benzetenleri gördüm. Kodlar ile o dediğin düğmeler değişmez mi?

Konu biraz amacından çıkmış gibi. Öncelikle sistemin gayet iyi bir sistem, Linux dağıtımlarını sorunsuz çalıştıracaktır. Tamamen oyun için Linux'e geçmek biraz mantıksız. XFCE masaüstüne sahip bir dağıtım kurarsan sisteminde rahat etmiş olur. Bence sen sistemine Windows 8.1 ile birlikte Linux Mint XFCE, Zorin OS Lite, Manjaro XFCE, Linux Lite veya MX Linux XFCE kur, bunlar kullanıcıya kolaylık sağlayan dağıtımlardır. Windows için de gerekli ayarları yaparsan RAM kullanımı falan baya düşecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı