Linux kurmak

Daha fazla  
1) Merhaba arkadaşlar. PC'de Windows 8.1 kullanıyorum. Linux işletim sistemini merak ettim. Sitesinde bir çok sürümü var hiç kullanmadım denemek istiyorum, hangi sürümünü önerirsiniz, hız benim için önemli, hangi sürümü indirmeliyim ve link verir misiniz?

2) Linux kurulumunda sıkıntı felan çıkar mı ?Windows gibi mi kuruyoruz ve flaş diskten kurulum yapılabilir mi?

3) Arkadaşlar bunların hepsi aynı görünüme mi sahip yoksa farklı masaüstü mü kullanıyorlar? Görünüm en önemlisi.

Linux Mint ve Zorin OS tavsiye ettiğim ve kullandığım Linux dağıtımlarıdır. Zorin OS biraz daha ağırdır, anlarsın ya yazmak için DVD gerekebilir. Linux Mint hafif ve hızlı bir dağıtımdır.

2-Sorun çıkmaz, sadece DualBoot yapacaksan belki.

3- Zorin OS hepsinden farklı, emin ol :)

1. Yeni başlayanlar için tavsiyem Ubuntu olacaktır, her ne kadar kullanıcı bilgilerini toplayıp karşına Amazon reklamları çıkarsa da.
  2. Kimse sana %100 sıkıntısız bir kurulum vaat edemez. Hele ki PC özelliklerini yazmazsan. Flash belleğe Unetbootin ile yazılıp bellekten kurulabilir.
  3. KDE ve Gnome var. Nerdeyse her Linux sürümü farklı bir masaüstü tasarımı ile gelir.

Unutmayınız ki Linux aslen programlamacılar içindir (En azından benim kendi bakış açım öyle). Windows'daki kullanımı bulamazsın. Tecrübesiz kullanıcılılar için önermiyorum

Unutmayınız ki Linux aslen programlamacılar içindir (En azından benim kendi bakış açım öyle). Windows'daki kullanımı bulamazsın. Tecrübesiz kullanıcılılar için önermiyorum
Tam olarak öyle demeyelim. Hevesli kullanıcılar için kötü bir tercih olabilir ancak tecrübesiz kullanıcılar için kötü diyemeyiz. Mesela ben bilgisayar kullanmaya başladığım ilk yıldan beri Linux kullanırım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı