Linux kurmak mantıklı mı?

Merhaba. i5 1135G7 (11th gen) MX330 harici grafik kartı 8 GB RAM 512 GB M.2 SSD laptopum var. Linux kursam mı diye düşünüyorum. Bu sistem için Linux kurmaya değer mi, yoksa uyumsuzluk gösterir mi? Yorumlarınızı bu özellikler doğrultusunda yaparsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Linux tabii kurulabilir. Ama sık oyun oynayacağım derseniz Windows daha uygundur. Linux kullanacaksanız, Linux Mint, Fedora kullanabilirsiniz.

GTA 5 CS2 LoL Forza Horizon 4 oynuyorum hocam.
Bu oyunların hepsini Linux'ta oynayabilirsin, oyun tarafında bir şüphen varsa, merak etme sorunsuz oynarsın, haa belki Forza 4'te ek ayar yapman gerekebilir, ProtonDB'de Gümüş kategoride bir oyun ama diğerleri sorunsuz oynanır, hepsini oynadım.

Bunun dışında geçebilirsin sistemin sorun yaratmayacak diye düşünüyorum. Linux Mint Cinnamon'u öneririm başlangıç için. Gündelik kullanımda da üzmez seni.

Merhaba. i5 1135G7 (11th gen) MX330 harici grafik kartı 8 GB RAM 512 GB M.2 SSD laptopum var. Linux kursam mı diye düşünüyorum. Bu sistem için Linux kurmaya değer mi, yoksa uyumsuzluk gösterir mi? Yorumlarınızı bu özellikler doğrultusunda yaparsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
Tabii ki mantıklı... Sırf ABD'de bir şirket istiyor diye, kullandığım 13 yıllık bilgisayarı çöpe atıp yeni bilgisayar satın alacak değilim. Linux dağıtımları eski bilgisayarları hayata döndürdüğü için, hem ekonomiye katkı sağlıyor, hem de çevrenin daha az kirlenmesini sağlayarak, çevre kirliliğini azalmasına de katkı yapıyor.

Sizin bilgisayar istediğiniz herhangi bir dağıtımı kurup kullanmak için yeterli, istediğiniz herhangi bir dağıtımı kurabilirsiniz.

Oyunla işim olmasa (ki artık yok.) Linux kullanırdım. Bence kurmaya değer hem deneyim kazanırsınız. Gelecek Linux'a doğru kayıyor yavaştan.

1699711344806.png

Şu ekranın güzelliği başka yani benim için.

Geri
Yukarı