Linux kurmak mantıklı mı?

677472

Picopat
Merhaba. i5 1135G7 (11th gen) MX330 harici grafik kartı 8 GB RAM 512 GB M.2 SSD laptopum var. Linux kursam mı diye düşünüyorum. Bu sistem için Linux kurmaya değer mi, yoksa uyumsuzluk gösterir mi? Yorumlarınızı bu özellikler doğrultusunda yaparsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. i5 1135G7 (11th gen) MX330 harici grafik kartı 8 GB RAM 512 GB M.2 SSD laptopum var. Linux kursam mı diye düşünüyorum. Bu sistem için Linux kurmaya değer mi, yoksa uyumsuzluk gösterir mi? Yorumlarınızı bu özellikler doğrultusunda yaparsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Ne amaçla kullanmak istediğine bağlı kurabilirsin. Linux Mint Cinnamon veya Pop!_OS tavsiye ederim.

Ne amaçla kullanmak istediğine bağlı kurabilirsin. Linux Mint Cinnamon veya Pop!_OS tavsiye ederim.

Arada oyun oynuyorum ama genelde gündelik işlerimi hallediyorum bazen oyun oynuyorum.

Niye mantıksız olsun özellikler iyi Windows bile rahat çalışır.
Bazıları sistem 11. Nesil işlemci olduğu için stabilize olmaz dedi de ondan sordum hocam.

Arada oyun oynuyorum ama genelde gündelik işlerimi hallediyorum bazen oyun oynuyorum.

Bazıları sistem 11. nesil işlemci olduğu için stabilize olmaz dedi de ondan sordum hocam.

Genel masaüstü kullanımı için ben Linux'u daha iyi buluyorum.
Özellikle Online oyun oynayacaksanız Windows daha iyidir. Ama Linux'ta oyunların çoğunu açar.

Performans içinse geçilir ama oyun için ise biraz sıkıntı yaşarsanız.

Bu sistem Linux için uygun mudur hocam.

Live USB takıp sisteminize yüklemeden nasıl çalıştığını deneyebilirsiniz.

Eğer USB büyük ise oyun bile deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı