Linux kurulum ekranı gelmiyor

Hüseyin1834

Hectopat
Daha fazla  
Problem şu ki Ventoy ile kurulum yapsam dahi BIOS da kurulum ekranı gelmiyor ve hata veriyor. Bu problem için yeni konu mu açmalıyım buradan devam edilebilir mi?

1687732137380.png

1687732165424.png

Emek verip yardım eden herkese teşekkürlerimi sunuyorum ancak Linux'un bana göre olmadığını fark ettiğimden dolayı Windows 11'e geri dönüş yapmak istedim. Problem şu ki Ventoy ile kurulum yapsam dahi BIOS da kurulum ekranı gelmiyor ve hata veriyor. Bu problem için yeni konu mu açmalıyım buradan devam edilebilir mi?

1687732137380.png

1687732165424.png

1687733234456.png

Şu şekilde gelmesi gereken Ventoy menüsü gelmiyor Mavi bir ekranda error veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Secure boot kapalı mı değilse kapatın. Ayrıca şuraya bakmanızı tavsiye ederim mavi ekrandan kastınız ilk kez ventoy kullanırken gelen ekran sanırım.
Burada bulunan olaysa adımları takip edin düzelir.

Ventoy'da bazi sistemlerde sorunlar olabiliyor. Farkli yollar deneyebilirsiniz.
Ayrica hatayi paylasirsaniz bakalim, belki nedeni basit bir seydir.

Tam olarak bu ekran mi geliyor? Eger oyleyse, Ventoy'un kurulu oldugu USB'nin ilk bolumunde (VTOYEFI diye adlandirilir) ENROLL_THIS_KEY_IN_MOKMANAGER adinda bir dosya var, onu secip yeniden baslattiktan sonra tekrar deneyin.

Eki Görüntüle 1836633
Evet hocam bu ekran geliyor.

Tam olarak bu ekran mi geliyor? Eger oyleyse, Ventoy'un kurulu oldugu USB'nin ilk bolumunde (VTOYEFI diye adlandirilir) ENROLL_THIS_KEY_IN_MOKMANAGER adinda bir dosya var, onu secip yeniden baslattiktan sonra tekrar deneyin.

Eki Görüntüle 1836633
1687762757806.png
Hocam dediğinizi tam olarak anlamadım. Ne yapmam gerekiyor?

Geri
Yukarı