Linux Lenovo Z580 driver nasıl kurarım?

• Konuyu başlatan burakoz211
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 2B
B

burakoz211

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar, ben Linux kurmak istiyorum artık. Windows beni delirtecek bir ara yüklemiştim fakat bilgisayarın driverleri .exe formatında olduğundan Linux'ta çalışmıyordu ve wifi, bluetooth, fan kontrol, bunların hiçbiri driversız çalışmıyor wine diye program vardı .exe uzantıları çalıştırıyordu ama hepsini çalıştırır mı onu bilemedim bazen çünkü .exe uzantılarını kurarken kod yazıyorlar, yardımcı olursanız sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar öncelikle Linux genellikle driver gerektirmez. Aynı laptopu Ubuntu server 12.04.02 versiyonu ile kullandım bir problem olmadı hatta ncomputing ile 10 bilgisayar yaptım :)) bluetooth ile kendi cihazıma veri attım bildiğim kadarı ile zaten Ubuntu tanımadığı driverleri kendisi kuruyor.

Merhabalar öncelikle linux genellikle driver gerektirmez.Aynı laptopu ubuntu server 12.04.02 versyonu ile kullandım bir problem olmadı hatta ncomputing ile 10 bilgisayar yaptım :)) bluetooth ile kendi cihazıma veri attım bildiğim kadarı ile zaten ubuntu tanımadığı driverleri kendisi kuruyor.
Evet ama ben geçen sene attığımda wifi, bluetooth falan çalışmıyordu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı