Linux Mint 20.1 32 Bit nereden bulunur?

Wnairz

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. HP Pavilion DV4000 bir dizüstü bilgisayarım var. Sadece webde gezinmek için Linux Mint kurmak istedim fakat işlemci 32 Bit desteklediğinden yüklenirken hata verdi. 32 Bit halini de bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

19.1, 19.2, 19.3 sürümlerini indirin. Bu sürümlerin 2023'e kadar desteği var.

Hocam, bu sayfaya göre hepsi 64 Bit. Ancak lmde yüklemek isterseniz orada var 32 Bit.

Linux Mint'in 19.3 sonrası 32 Bit desteği kesildi.

Xfce "tricia" 19.3 https://mirrors.edge.kernel.org/linuxmint/stable/19.3/linuxmint-19.3-xfce-32bit.iso

Lmde 4 yüklesem olur mu daha güncel sanırım.

LMDE 4 yüklesem olur mu? Daha güncel sanırım.

Olur, sorun yok. Zaten 19.3'de de sorun yok. Bildiğim kadarıyla LTS, yani uzun süreli destek sürümüydü? Olmasa bile LMDE gayet iyi.

Aralarında ne fark var bilmiyorum ben. Bilenler yazarlarsa ona göre kullanırsınız.

Tek fark basedın değişmesi. Ubuntu hataları daha az(yok), yerine Debian var. Ek olarak program kurarken vs. çok fark yok.

Lmde 4'te sadece cinnamon seçeneği var. Cinnamon hafif bir ortam olmadığı için sıkıntı olur diye düşünüyorum. 19 sürümlerine bak sen.

Olur, sorun yok. Zaten 19.3'de de sorun yok. Bildiğim kadarıyla LTS, yani uzun süreli destek sürümüydü? Olmasa bile lmde gayet iyi.

Tek fark basedın değişmesi. Ubuntu hataları daha az(yok), yerine Debian var. Ek olarak program kurarken vs. çok fark yok.

Aralarında ne fark var bilmiyorum ben. Bilenler yazarlarsa ona göre kullanırsınız.

Tamamdır çok teşekkürler. Kullandığım program USB diskimi 3 MB yapmış onu nasıl düzeltebilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı