Linux Mint 20 "ulyana./install-sh: No input file specified" hatası

fatih661453

Femtopat
Merhaba, Linux kullanıyorum. Kurulum dosyasında terminali açıyorum veya direkt terminalden dosyaya gidiyorum. Her şeyi denedim.
Sudo su yazıp"./install-sh" yazıyorum fakat "./install-sh: No input file specified." hatası alıyorum. Çok araştırdım fakat çözümlerin çoğu eski ve işe yaramadı dosyayı bir program gibi çalıştırda işaretli ne yapsam olmuyor. Umarım yardımcı olursunuz.

Bash:
./configure
make
make test
sudo make install
İndirdiğiniz Tar.gz dosyasını çıkartıp içindeki readme dosyasını okursanız nasıl kuracağınız anlatılıyor içinde zaten.

Linux Mint 20 Python'un 3.8 sürümü ile birlikt gelir. Python 2.X desteği de bitti bu arada, herhangi bir hata ya da güvenlik güncellemesi almıyor. Buna rağmen herhangi bir Linux dağıtımında, Python'un varsayılan sürümünden farklı bir sürümünü kullanmak isterseniz, Pyenv'e göz atabilirsiniz. Managing Multiple Python Versions With pyenv – Real Python

PyQt5 hata verme olasılığı var mı Python kursu satın aldım hoca 3.5 hata vermez diyor sistem dosyasınada zarar vermek istemiyorum nasıl yol izleyebilirim Anaconda 3.8 sürümüde kurulu.
Bash:
./configure
make.
make test.
sudo make install
İndirdiğiniz tar. Gz dosyasını çıkartıp içindeki readme dosyasını okursanız nasıl kuracağınız anlatılıyor içinde zaten.

O işlemleri bende yaptım fakat
Make: *** hedef belirtilmemiş ve makefile dosyası bulunamadı. Durdu.
Falan diyor dosyanın içinde terminali açıyorum bide

Geri
Yukarı