Linux Mint 21.1 işletim sistemi nasıl FreeDOS yapılır?

SocialCyber

Centipat
Makaleler
18
Daha fazla  
Dell inspirion N5040 laptopumda kurulu olan Linux Mint 21.1 var ve ben Linux Mint'i kaldırıp FreeDOS bir laptop yapmak istiyorum? Peki bunu nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dell inspirion N5040 laptopumda kurulu olan Linux Mint 21.1 var ve ben Linux Mint'i kaldırıp FreeDOS bir laptop yapmak istiyorum? Peki bunu nasıl yapacağım?
Neden freedos yapmak istiyorsunuz?

Hocam kusura bakmayın cezalıydım da ben FreeDOS yapıp Windows 10 kurmak istiyorum çünkü bana Linux'tan Windows'a geçmek zor geliyor kodla falan uygulama indirme bende böyle yapayım dedim.

Hocam başka bir bilgisayarda flash belleğe Windows'u ISO olarak kurarsanız bunlara gerek kalmaz.

Hocam kusura bakmayın cezalıydım da ben FreeDOS yapıp Windows 10 kurmak istiyorum çünkü bana Linux'tan Windows'a geçmek zor geliyor kodla falan uygulama indirme bende böyle yapayım dedim.
FreeDOS'dan Windows'a geçmek ya da Linux'dan Windows'a geçmek arasında hiçbir fark yok.

Bir USB'ye Windows kurulumu yazdırıp USB'den önyükleyeceksiniz.

FreeDOS'dan Windows'a geçmek ya da Linux'dan Windows'a geçmek arasında hiçbir fark yok.

Hocam ben Rufus ile yapayım dedim ama hem Rufus'un Linux Mint desteği yok galiba olsa bile açmıyor.

Linux'ta rufus vs olmayınca arkadaşın aklı karıştı galiba. Linux'tan windows'a woeusb, balenaetcher, ventoy gibi uygulamaları kullanarak usbye iso yazdırabilirsin. Bir tanesinin videosunu bırakayım ama en kolayı balenaetcher diye hatırlıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı