Linux Mint arayüzü nasıldır?

Yer
Nottingham
1- Eski bir laptopa kuracağım bu yüzden sürücüleri kurabilecek miyim?
2- Linux Mint kişisel verilerimi toplayıp 3.parti ile paylaşıp işleyebilir mi ya da pazarlayabilir mi?
3- Arayüzü nasıl, kullanımı kolay mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Zor da olsa evet.
2- Buna karar verebiliyorsunuz galiba.
3- Windows kullanıyorsanız ilk başta zor gelir.

1- Sürücüler hali hazırda geliyor, nadiren kapalı kaynak olduğu için onu kendiniz kuruyorsunuz.
2- Hayır.
3- İlk başta Windows 11 gibi geleceği kesin ama alışıyorsunuz.

1- Çoğu sürücü çekirdeğin içinde mevcuttur. Bazı sürücüler kapalı kaynak kodlu olabilir ve ayrıca yüklemek gerekebilir. Bu sürücülerin de çoğu depolarda bulunur. Ekstrem durumlarda her zaman konu açıp yardım alabilirsiniz.

2- Linux Mint kendi başına veri toplamaz, bağışlar ve sponsorları ile hareket eder. Kullanacağınız uygulamalar ise veri toplayabilir. Linux Mint'in kullandığı ve Linux'u oluşturan temel bileşenlerin hiçbirinde
telemetri bulunmamaktadır.

3- Varsayılan olarak Cinnamon arayüzü mevcut, Windows ile çok benzer bir yapıya sahip, dahili ayar aracıyla komut satırına veya herhangi bir dosya düzenlemesi yapmadan ayar yapabiliyorsunuz. Bunun haricinde size gerekebilecek birçok yazılım da Linux Mint içinde geliyor. Güncelleme ve uygulama yükleme gibi şeyler için dahili programlar mevcut.

Son düzenleme:
1-benim ekran kartı sürücümü bulamadım o yüzden bazen kasıyor seninki vardır eğer sürücün yoksa universal driver yani uyumlu sürücü bulunuyor ama sana görüntüyü gösteriyor.
2-hayır.
3-hangi arayüzü kuracağına bağlı cinammon öneriyorum ama biraz yavaş çalışıyor diğerlerine göre haberin olsun. Genel olarak kullanımı kolay(bence).

Geri
Yukarı