Linux Mint Cinnamon Firefox'da YouTube videoları donuyor

Kaptan53

Decapat
Merhaba arkadaşlar, Linux Mint Cinnamon sürümünüde Firefox'ta YouTube'da video izlerken donma, seste takılmalar oluyor. Windows 10'da sorun olmazken Linux Mint'te takılma sorununu yaşıyorum. SSD 8 GB RAM var, sorunu nasıl çözebilirim? (H264ify gibi uzantıyı da yükledim düzelmedi)

Laptop mu kullanıyorsun, masaüstü mü?
Kod:
cat /sys/devices/system/cpu/cpu*/cpufreq/scaling_governor
Yukarıdaki kodun çıktısını atabilir misin?

Merhaba hocam, cihaz laptop. Gönderdiğiniz komutu çalıştıramadım, sudo ile denedim boştayken ve firefox açıkken ve ram miktarı bu şekildedir.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2022-03-09 11-10-52.png
    Ekran Görüntüsü - 2022-03-09 11-10-52.png
    185,5 KB · Görüntüleme: 77
  • Ekran Görüntüsü - 2022-03-09 11-15-31.png
    Ekran Görüntüsü - 2022-03-09 11-15-31.png
    191,1 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:
cat /sys/devices/system/cpu/cpu*/cpufreq/scaling_governor

Bu komut RAM miktarı için değil, CPU'nun hangi governer ile çalıştığını görmek için. Yani güç yönetimi kipinde çalışıp çalışmadığı anlaşılmak isteniyor.

Bunun yerine cpupower-gui paketini kur ve bununla tüm işlemci çekirdeklerini performans kipine al, bu şekilde video oynatırken durumun ne olduğunu gözleyip dönüş yaparsın.

Bir de htop ile gözleme devam et, takılmaların takas alanı kullanımına başlandığında olmadığını anlamaya çalış.

Bunun yerine cpupower-gui paketini kur ve bununla tüm işlemci çekirdeklerini performans kipine al, bu şekilde video oynatırken durumun ne olduğunu gözleyip dönüş yaparsın.
Ben de konuyu oraya getirecektim aslında, siz benden önce değindiniz konuya.

Merhaba.
Aynı sorunu yaşıyordum, güncellemelerden birinden sonra olduğuna eminim, Firefox ve Edge kurulu ikisinde de takılma oluyordu @OzgunP bahsettiğiniz şekilde sorun çözüldü teşekkürler.

Bu komut RAM miktarı için değil, CPU'nun hangi governer ile çalıştığını görmek için. Yani güç yönetimi kipinde çalışıp çalışmadığı anlaşılmak isteniyor.

Bir de htop ile gözleme devam et, takılmaların takas alanı kullanımına başlandığında olmadığını anlamaya çalış.

Sistem;

Linux Mint 20.3 cinnamon.
5.2.7
5.4.0-125-generic
Intel© core™ i5-6402P CPU @ 2.80GHz × 4
15.6 GB RAM.
NVIDIA corporation GF108 [GeForce GT 430]

Güncelleme geçmişi;

Ekran Görüntüsü - 2022-09-13 14-44-38.png

Bir süre sonra problemim devam etti, Web'de başka çözümlere de baktım yapamadım, en son "Xfce" kurdum şimdilik herhangi bir takılma vs olmuyor, bakalım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı