Çözüldü Linux Mint Dual boot yapmaya çalışırken Windows gitti

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

opucukkus

Centipat
Daha fazla  
Windows 11'in yanına Linux Mint kuruyordum kurulumun sonunda Linux'un entere bas dediği yerde USB'yi çıkarıp entere bastım ve böyle bir hata çıktı. Tamama bastığım zaman kapanıp tekrar açılıyordu. Bende laptopu güç tuşundan kapadım.

IMG_20221003_182946.jpg

PC'yi tekrar açtıgımda ise HP'nin onarım ekranı çıktı ve başarısız oldu. Bana iki secenek sunuyor ya PC'yi kapat ya da gelismiş seceneklere gir diye.

IMG_20221003_183143.jpg

Boot menüsünden Windows asla açılmıyor, Linux ise GRUB ekranında kalıyor PC'yi düğmesinden kapatarak çıkıyorum.
Şu an PC sadece USB'den Linux'un deneme sürümüyle açılıyor. Sanırım laptopu elime aldım çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
USB'yi takıp Linux'u Live modunda çalıştırdıktan sonra diski temizleyip sadece Linux'u kurma seçeneğiyle Linux'u kurdum sürücüleride hallettim şu anlık sıkıntı yok Linux'tan yazıyorum. Bu hikayede yanan Windows'um oldu :(
USB'yi takıp Linux'u Live modunda çalıştırdıktan sonra diski temizleyip sadece Linux'u kurma seçeneğiyle Linux'u kurdum sürücüleride hallettim şu anlık sıkıntı yok Linux'tan yazıyorum. Bu hikayede yanan Windows'um oldu :(

Çözüm
Linux'dan USB'ye Windows yazmayı dene istersen.

Boş ver, zaten Linux'a alışınca bir daha Windows'a dönmesin.

Her şey iyi güzelde yazılar falan bulanık gözüküyor. Windows gibi canlı değil. Ubuntu yüklesem nasıl olur?

Bir de şu an Linux üzerinden Windows ISO dosyası hazırlıyorum. Ubuntu yüklersem Dual boot kullanacağım.

Ubuntu değil de Linux Mint daha iyi olur.

Hangisinin görünümü daha iyiyse onu tercih edeceğim. Mint'i sevdim ama yazılar biraz bulanık geldi çok hoşlanmadım.

Diskler ile Windows yazdırılmaz. Ya Ventoy yada WoeUSB ile yazdırılır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izleyerek kuruyorum şuan

Geri
Yukarı