Çözüldü Linux Mint g++ iOStream kütüphanesini bulamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nolonger

Hectopat
Merhabalar yazdığım C++ kodunda iOStream kütüphanesini dahil ediyorum fakat dosyası bulamıyor daha önce compiler ile uğraşmıştım bozmuştum ama sonra bir şekil tekrar düzeltmiştim.compileri silip tekrar yükle yaptım fakat bir şey değişmedi. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

[CODE lang="cpp" title="Shell"]g++ -m32 -fno-use-cxa-atexit -nostdlib -fno-builtin -fno-rtti -fno-exceptions -fno-leading-underscore -o kernel.o -c kernel.cpp
kernel.cpp:5:10: fatal error: iostream: No such file or directory
#include <iostream>
^~~~~~~~~~
compilation terminated[/CODE]

Çözüm
Milyon tane açık kaynaklı projelere baktım stackoverflow dan araştırdım google abime sordum ama hala bulamadım...
Önceden söylemiştim hiçbir bilgim yok diye output ihtiyacım yok onun için print fonksiyonum var ve çalışıyor sadece input almam lazım şu interrupt kütüphanesini örnek olsun diyemi yaptın yoksa öyle bir kütüphane var mı?
@TerabyteForever avr/interrupt diye bir dosya var onu kullanarak yapabilir miyim?
Bu işe girdiysen kütüphane diye bir şeyin varlığını unutacaksın. Kütüphane diye bir şey yok. Sadece örnek olarak onu oraya koydum. Pseudocode diye belirtmiştim.

Şu işletim sistemine bakabilirsin, klavye sürücüsünü düzeltmiştim ve çalışır hale getirmiştim: GitHub - TerabyteForever/JupiteerOS-Reupload: Experimental Operating System (by @furkanonder)

Bu işletim sisteminde de bu iş inb ve outb Assembly komutlarıyla yapılıyor. Hani x86 port-mapped I/O ya...

E sen de C++ kullandığını belirtmişsin ve kafamdan öyle bir pseudocode yazayım dedim. Temelinde interrupt dinlemekte olay.
Kernel ile uğraşıyorsun tekrardan sanırım. Eğer kernel'inde iostream mevcutsa derleyicine başlık klasörü olarak kernel'deki başlık dosyalarının bulunduğu yeri verebilirsin. -I"/dosyanın/bulundugu/yer" şeklinde yapabilirsin.

Kernel ile uğraşıyorsun tekrardan sanırım. Eğer kernel'inde iostream mevcutsa derleyicine başlık klasörü olarak kernel'deki başlık dosyalarının bulunduğu yeri verebilirsin. -I"/dosyanın/bulundugu/yer" şeklinde yapabilirsin.
Kernel ile uğraşıyorum. Bu arada input alma olayını hala çözemedim. Iostream ile olur mu?

Kernel ile uğraşıyorum. Bu arada input alma olayını hala çözemedim. Iostream ile olur mu?
Hangi iostream? Linux'taki mi? Eğer öyleyse, cevap hayır.

PS/2 klavye interrupt hattını dinle dostum. IRQ1. Gelen veriye göre hash table'dan karakter seçimi yaparsın. Şu tarz bir kod canlansın kafanda işte:

[CODE title="Pseudocode"]#include <interrupts>
#include <outputs>

#define IRQ1 1

character hash_table[] = {
'a','b','c'
};
ps2_get_kb_data(){
interrupt* kbd_ = null_pointer;
while((kbd_ = interrupt.get_interrupt(IRQ1)) != null_pointer){
output.current_output.write(hash_table[kbd_->get_value]);
}
}[/CODE]

Hangi iostream? Linux'taki mi? Eğer öyleyse, cevap hayır.

PS/2 klavye interrupt hattını dinle dostum. IRQ1. Gelen veriye göre hash table'dan karakter seçimi yaparsın. Şu tarz bir kod canlansın kafanda işte:

[CODE title="Pseudocode"]#include <interrupts>
#include <outputs>

#define IRQ1 1

character hash_table[] = {
'a','b','c'
};
ps2_get_kb_data(){
interrupt* kbd_ = null_pointer;
while((kbd_ = interrupt.get_interrupt(IRQ1)) != null_pointer){
output.current_output.write(hash_table[kbd_->get_value]);
}
}[/CODE]
Milyon tane açık kaynaklı projelere baktım stackoverflow dan araştırdım google abime sordum ama hala bulamadım...
Önceden söylemiştim hiçbir bilgim yok diye output ihtiyacım yok onun için print fonksiyonum var ve çalışıyor sadece input almam lazım şu interrupt kütüphanesini örnek olsun diyemi yaptın yoksa öyle bir kütüphane var mı?
@TerabyteForever avr/interrupt diye bir dosya var onu kullanarak yapabilir miyim?

Son düzenleme:
Bu işe girdiysen kütüphane diye bir şeyin varlığını unutacaksın. Kütüphane diye bir şey yok. Sadece örnek olarak onu oraya koydum. Pseudocode diye belirtmiştim.

Şu işletim sistemine bakabilirsin, klavye sürücüsünü düzeltmiştim ve çalışır hale getirmiştim: GitHub - TerabyteForever/JupiteerOS-Reupload: Experimental Operating System (by @furkanonder)

Bu işletim sisteminde de bu iş inb ve outb Assembly komutlarıyla yapılıyor. Hani x86 port-mapped I/O ya...

E sen de C++ kullandığını belirtmişsin ve kafamdan öyle bir pseudocode yazayım dedim. Temelinde interrupt dinlemekte olay.

Çözüm

Bilene kolay 🙂
@TerabyteForever İznin olursa attığın projeyi altyapı olarak kullanabilir miyim?

Son düzenleme:
Kullanıcıdan inputu 0x16 kesmesinin 0. fonksiyonunu kullanara alabilirsin.

@TerabyteForever bu projede komut satırı gibi bir sistem var ama komutlar yok ben buna komut ekleyeceğim fakat kullanıcıdan alınan inputun nerede olduğunu bilmiyorum shell.c dosyasında mı?

Tabii arkadaşın attığı kod içinde input almak için fonksiyon var mı bilmem.
@TerabyteForever bu projede komut satırı gibi bir sistem var ama komutlar yok ben buna komut ekleyeceğim fakat kullanıcıdan alınan inputun nerede olduğunu bilmiyorum shell.c dosyasında mı?
Kodu biraz inceledim, shell_buffer isimli dizide tutuluyor anladığım kadarıyla.

Geri
Yukarı