Linux Mint kurarken GRUB hatası

3507Enes

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ben Linux Mint kurarken GRUB hatası verdi. Ben de PC'yi yeniden başlattım sonra PC açılmıyor nasıl açacağım? Ve ben Windows 10'un yanına Dual boot olarak kurmuştum. 30GB'lık diske kurdum. Nasıl çözerim ve bilgilerim gitmez değil mi?

@Kerem00 @Linux Aliskanligi @349398 @izmirkartali yardım edermisiniz

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben Linux Mint kurarken GRUB hatası verdi. Ben de PC'yi yeniden başlattım sonra PC açılmıyor nasıl açacağım? Ve ben Windows 10'un yanına Dual boot olarak kurmuştum. 30GB'lık diske kurdum. Nasıl çözerim ve bilgilerim gitmez değil mi?

Galiba kendin GRUB menüsü için bölüm oluşturman gerek. Bende aynı hatayı alıyorum. Daha bu yöntemi denemedim.

Linux'dan anlayan arkadaşlar için: Sanırım Windows 10'uda biçimlendirirken silmiş ve GRUB hatası vermiş.
Diski yeniden biçimlendirip kurmayı dene, eğer Windows'u silmediysen.

Hiç tepki yok mu? Yoksa açılıp siyah vb. bir ekranda mı kalıyor?

Tekrar anlatayım, ben şimdi Mint'i kurarken ölümcül hata GRUB kurulamıyor gibi bir şey dedi ben de PC'yi yeniden başlattım.

image.jpg

Burada kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar anlatayım, ben şimdi Mint'i kurarken ölümcül hata GRUB kurulamıyor gibi bir şey dedi ben de PC'yi yeniden başlattım.

Eki Görüntüle 1432096

Burada kaldı.
Tamam, ben de aynı şeyleri yapıyorum, sonra aynı hatayı alıyorum ama PC'yi yeniden başlattığımda Windows açılıyor. Siz Windows'u da silmişsiniz muhtemelen.

Eki Görüntüle 1432096

Burada kaldı.
PC'de UEFI var mı? Yoksa sadece LEGACY mi?

Tamam, ben de aynı şeyleri yapıyorum, sonra aynı hatayı alıyorum ama PC'yi yeniden başlattığımda Windows açılıyor. Siz Windows'u da silmişsiniz muhtemelen.
Bende windows 7 cd si var ve linux mint usb si usb den başlattım mint i ve c diski duruyor yani windows u silmedim

Yeni konular

Geri
Yukarı