Linux Mint kurulumda donuyor

hepinize teşekkürler kurulumu ingilizce gerçekleştirdim ve wifiye bağlanmadım oldu

Olduğunu pek sanmıyorum, çünkü Türkçe kurulmayan ISO dosyası bozuk demektir, bozuk dosyalar yanıltıcı olarak İngilizce kurulabiliyor, ancak sistemde muhtemel sorunlar çıkarıyor.

çünkü Türkçe kurulmayan ISO dosyası bozuk demektir

Türkçe kurulumda tek fark, dil dosyalarını internetten indirip kuruyor, o kadar. Büyük ihtimalle yavaş bağlantı sorunu nedeniyle, bu dosyaların indirilme süreciyle bağlantılı olarak uzamıştır kurulum. Anlatılanlar bunu gösteriyor.

Türkçe kurulumda tek fark, dil dosyalarını internetten indirip kuruyor, o kadar. Büyük ihtimalle yavaş bağlantı sorunu nedeniyle, bu dosyaların indirilme süreciyle bağlantılı olarak uzamıştır kurulum. Anlatılanlar bunu gösteriyor.

Kurulum esnasındaki dil dosyalarını internetten almıyor dağıtımlar. İnternete bağlanmadan da Türkçe kurulum yapabilirsiniz. Zaten Türkçe dil dosyalarını saniyede 50 KB ile indirseniz bile 2-3 dakikada indirecektir.

Kurulum esnasındaki dil dosyalarını internetten almıyor dağıtımlar. İnternete bağlanmadan da Türkçe kurulum yapabilirsiniz. Zaten Türkçe dil dosyalarını saniyede 50 KB ile indirseniz bile 2-3 dakikada indirecektir.
İnanın türkçe olarak çok denedim bende anlamadım hep takıldı sonra sinirlendim tam windows geri yükleyecektim dedim bide ingilizce yükleyim takılmadan 5 dkde kurdu

İnanın Türkçe olarak çok denedim bende anlamadım hep takıldı sonra sinirlendim tam Windows geri yükleyecektim dedim bir de İngilizce yükleyim takılmadan 5 dkde kurdu

ISO dosyasını tekrar indirip USB'ye DD kod ile yazdırmayı dener misiniz
sudo dd if=indirlen dosyanın adı.iso of=/dev/sdc bs=4M oflag=sync status=progress indirdiğiniz dosyanın klasörüne ters tıklayıp burada terminal aç deyin, ardından dosyanızın adını koddaki yere yazın. SDC olan yer muhtemelen sizin bilgisayarınızda SDB olarak değişecektir. Tam olarak emin olmak için Gparted uygulamasını açın ve USB'nizin hangi harfte olduğuna bakın.
Anlamadığınız bir şey olursa sorabilirsiniz.

Kurulum esnasındaki dil dosyalarını internetten almıyor dağıtımlar. İnternete bağlanmadan da Türkçe kurulum yapabilirsiniz.

Ubuntu tabanlı dağıtımların tamamı, kurulum sırasında dil dosyalarını internetten indiriyor. İnternete bağlı olmadan sadece bazı kompenetler Türkçe oluyor. Debian tabanlı dağıtımlar için durum başka.

@@Greenarcher sistemin bozuk değil, kullanmaya devam edebilirsin.

Ubuntu tabanlı dağıtımların tamamı, kurulum sırasında dil dosyalarını internetten indiriyor. İnternete bağlı olmadan sadece bazı kompenetler Türkçe oluyor. Debian tabanlı dağıtımlar için durum başka.
Eğer dağıtımın live içeriğindeki dilden bahsediyorsanız haklısınız ama bildiğim kadarıyla kurulum penceresindeki dil internete bağlı olmadan da değiştirilebiliyor.
Tabii dağıtımdan dağıtıma fark edebilir, haklı olabilirsiniz, tüm dağıtımlarda buna dikkat etmemiştim.

Geri
Yukarı