Çözüldü Linux Mint kurulumu bittikten sonra yeniden başlarken "Failed to finalize filesystems" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PurposeLess5

Femtopat
Daha fazla  
Linux Mint'i kurulum bittikten sonra remove the installation medium dedi, ben de flash belleği çıkarttım ama bu ekran çıktı yeniden başlarken.

20240408_221213.jpg

Çözüm
Kurulumu tekrar mı yapayım? Remove the installation medium and press enter dediği kısımda ne yapmalıyım?

Bazen anlamsız sorunlar ortaya çıkabiliyor. Remove the installation medium, then press enter zaten USB'yi çıkar ve enter'a bas demek. Kendiniz kapatın ve tekrar açın bir sorun olmayacaktır.
Linux Mint'i kurulum bittikten sonra remove the installation medium dedi, ben de flash belleği çıkarttım ama bu ekran çıktı yeniden başlarken.

Eki Görüntüle 2162999

Bir sorun yok. USB'yi çektiğiniz için komutlar boşa çıktı. Yeniden başlatma süreci bitmediyse güç düğmesinden PC'yi kapatıp yeniden açın ve BIOS'a girip Ubuntu seçeneğini 1. Sıraya getirin.

Kurulumu tekrar mı yapayım? Remove the installation medium and press enter dediği kısımda ne yapmalıyım?

Tekrar yapmanıza gerek yok. Bilgisayarı yeniden başlatıp BIOS üzerinden Ubuntu'yu 1. Sıraya getirip kaydederek çıkın. Linux Mint başlayacaktır.

Bazen anlamsız sorunlar ortaya çıkabiliyor. Remove the installation medium, then press enter zaten USB'yi çıkar ve enter'a bas demek. Kendiniz kapatın ve tekrar açın bir sorun olmayacaktır.

Çözüm
Tekrar yapmanıza gerek yok. Bilgisayarı yeniden başlatıp BIOS üzerinden Ubuntu'yu 1. sıraya getirip kaydederek çıkın. Linux Mint başlayacaktır.

BIOS üzerinde Ubuntu diye bir seçenek göremiyorum.

Bazen anlamsız sorunlar ortaya çıkabiliyor. Remove the installation medium, then press enter zaten USB'yi çıkar ve Enter'a bas demek. Kendiniz kapatın ve tekrar açın bir sorun olmayacaktır.

Evet düzeldi, bir sorun çıkmaz değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS üzerinde Ubuntu diye bir seçenek göremiyorum.

Evet düzeldi, bir sorun çıkmaz değil mi?

Bir şey olmaz. Onlarca defa Linux kurdum ve çoğunda bu tarz hatalar aldım. Sonradan bir sorun çıkmıyor.

Geri
Yukarı