Linux Mint kurulumu takılı kaldı

Sistemi tekrar kurulum yaptığın ortam ile aç, aşağıdaki komutla önyükleyici onarıcıyı çalıştırıp, önerilen onarımı uygulamayı dene. Komutu uçbirimde (terminal) çalıştıracaksın.

Kod:
LANGUAGE=tr boot-repair &

Fotoğraf atabilir misiniz? Ve sistem özelliklerinizi. Ayrıca kurulum sırasında USB bellek yerinden oynayıp sıkıntı çıkarmış olabilir.
Biraz daha bekledikten sonra bilgisayarı güç düğmesi ile kapattım. Yeniden açınca yazılar çıktıktan sonra kendini kapattı. İkinci kez açınca ise Mint logosu gelerek masaüstü geldi. Şu anda sürücü güncellemelerini yapıyorum. Bozuk kurulum olmamıştır değil mi?

onaylayınca siyah ekranın üzerinde "_" işareti ile takılı kaldı.

Bunu kurulumdan hemen sonra, sistemi başlatmadan aldıysan sorun yok. Burada enter tuşuna basınca sistem kapanıyor. Ben sistemi başlattıktan sonra hata aldın zannettim.

İkinci kez açınca ise Mint logosu gelerek masaüstü geldi. Şu anda sürücü güncellemelerini yapıyorum. Bozuk kurulum olmamıştır değil mi?

Sorun olacağını sanmıyorum.

Biraz daha bekledikten sonra bilgisayarı güç düğmesi ile kapattım. Yeniden açınca yazılar çıktıktan sonra kendini kapattı. İkinci kez açınca ise Mint logosu gelerek masaüstü geldi. Şu anda sürücü güncellemelerini yapıyorum. Bozuk kurulum olmamıştır değil mi?
Arada sırada oluyor Mint bu konuda sıkıntılı bende de systemd hatası yüzünden 90 saniye sürüyor kapanması. Güncellemeleri yapınca Grub menüsü yok olabilir bir iki kere kapanırken donabilir.

Kurulum sayfası tamamlandıktan sonra "sistem yeniden başlatılacak" denilince bu sorunu yaşadım.

Aslında kurulum sonrasında, bu esnada USB belleği çıkartıp enter tuşuna basın tarzında bir uyarı çıkıyor, ama bazı sistemlerde gözükmeyebiliyor. Bu sebeple enter tuşu ile ilgili uyarıyı görmedikleri için bekliyorlar. USB belleği de çıkarmaya gerek yok aslında, sadece enter tuşuna basmak yeterli oluyor. Bunun azizliğine uğradın sadece, gözardı edilebilir bir husus.

Aslında kurulum sonrasında, bu esnada USB belleği çıkartıp enter tuşuna basın tarzında bir uyarı çıkıyor, ama bazı sistemlerde gözükmeyebiliyor. Bu sebeple enter tuşu ile ilgili uyarıyı görmedikleri için bekliyorlar. USB belleği de çıkarmaya gerek yok aslında, sadece enter tuşuna basmak yeterli oluyor. Bunun azizliğine uğradın sadece, gözardı edilebilir bir husus.
Sürücü yöneticisi 15 dakikadır İngilizce olarak "sürücü aranıyor" yazısında kaldı. Yeniden kurulum mu yapmalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı