Linux Mint kurulumunda fanlar son devirde çalışıyor

342524

Hectopat
Makaleler
3
Merhabalar, Linux Mint kurulumu olurken fanlar son devirde çalışıyor. Bu neden oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben bu dual boot'u yapmayı çok istiyorum ama bu fan seslerinden yapamıyorum. Nasıl yenerim bu korkuyu?
Hocam fan sesi sorun degil ki, doner doner ses yapar durur.
Boot islemini baslatin daha sonra telefondan kulaklikla muzik dinleyin ama odada olun. Hem fan sesini duymaz hem de isinizi yaparsiniz.

Hocam fan sesi sorun degil ki, doner doner ses yapar durur.
Boot islemini baslatin daha sonra telefondan kulaklikla muzik dinleyin ama odada olun. Hem fan sesini duymaz hem de isinizi yaparsiniz.
Şimdi hocam ben BIOS'tan Boot menu'ye geliyorum oradan Belleği seçip başlatıyorum. Sonra linux mint arayüzü gelince fan sesleri son revir dönüyor. Bugün misafir gelecek. Çocukları var. Olmadı ben disk işlemlerini ayarlayıp onlarla vakit geçiririm.
@499337.

Şimdi hocam ben BIOS'tan Boot menu'ye geliyorum oradan Belleği seçip başlatıyorum. Sonra linux mint arayüzü gelince fan sesleri son revir dönüyor. Bugün misafir gelecek. Çocukları var. Olmadı ben disk işlemlerini ayarlayıp onlarla vakit geçiririm.
@499337.
Olabilir.

Hocam bu sefer aklıma GRUB kuruntusu geldi. Aklımdan şöyle şeyler geçiyor: Eğer Linux Mint kurarsan GRUB PC'ni mahvedecek! GRUB silinebilir bir şey mi?
@Mergen Tengri
@499337.
Eğer Grub olmazsa İşletim Sistemleri boot olmaz. Windows'un kendi boot manageri var. Linux'ta ise Grub kullanılıyor.
Bu arada Linux Mint'i ilk başta usb üzerinden çalıştırarak test edin, bakın güzel mi, Bilgisayarın ile uyumlu mu?
Live olarak test edip beğenirsen sonra kurabilirsin. Fan sorun olmaz korkmana gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı