Linux Mint kurulumunda fanlar son devirde çalışıyor

Sormuşsunuz ya yukarda.
1647614398710.png

Evet. GTX 1060 Var. Bunu nerede yapacağım?

Şimdilik komut çıktısı paylaşma, ya sistemle ilgili bilgi ver ya da çıktıyı paylaş demek istemiştim. Gerekli olursa komut çıktısını tekrar isterim, bu komutun çıktısını sistemle ilgili bazı bilgiler verecekti, mesela GPU gibi.

Sistemini bağlantıda gösterildiği seçenekle açmayı dene. Açılış seçenekleri — Linux Mint Installation Guide belgelendirme çalışması

Eğer yine fan sesi olursa, şurada gösterildiği gibi sistemini nouveau.noaccel=1 değişkeni ile açmayı denersin. Açılış seçenekleri — Linux Mint Installation Guide belgelendirme çalışması

Hayır ben sadece bu kodun ne işe yaradığını sordum.
Şimdilik komut çıktısı paylaşma, ya sistemle ilgili bilgi ver ya da çıktıyı paylaş demek istemiştim. Gerekli olursa komut çıktısını tekrar isterim, bu komutun çıktısını sistemle ilgili bazı bilgiler verecekti, mesela GPU gibi.

Sistemini bağlantıda gösterildiği seçenekle açmayı dene. Açılış seçenekleri — Linux Mint Installation Guide belgelendirme çalışması

Eğer yine fan sesi olursa, şurada gösterildiği gibi sistemini nouveau.noaccel=1 değişkeni ile açmayı denersin. Açılış seçenekleri — Linux Mint Installation Guide belgelendirme çalışması
Sistem:
İ5 8400
8GB RAM
GTX 1060 3GB.

@OzgunP Hocam eğer compalibility mode ile açarsam fan sesi olmaz değil mi?
@Mergen Tengri.

Son düzenleme:
@OzgunP Hocam eğer compalibility mode ile açarsam fan sesi olmaz değil mi?

Neden deneyerek görmüyorsun, bu şekilde sistem açık kaynak Nouveau sürücüsü ile çalışmayacak, büyük ihtimalle kurulum sırasındaki fan sorunu bu şekilde çözülebilir. Olmazsa diğer önerdiğimi denersin, onun da nasıl yapılacağı bağlantıda gösteriliyor.

Kurulum sonrasında Nvidia GPU için sürücü kurarsan, bu sorun zaten büyük ihtimalle çözülecektir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı