Linux Mint kurulumunda ölümcül hata sorunu

tecnoemo

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Peki bu kurulumdaki ölümcül hatayı nasıl çözeceğim? Videodaki gibi yapınca olmuyor mu hata?

Son düzenleyen: Moderatör:
O sorunu ben de yaşıyordum @OzgunP hocamın dediği gibi kurulumu İngilizce ve çevrimdışı bir şekilde yaptım. Sorun olmadan kurulum gerçekleşti. Yeniden kurmak için de çok uğraşma, Linux Mint'i sil ve tekrar kur seçeneği çıkıyor.

O sorunu ben de yaşıyordum @OzgunP hocamın dediği gibi kurulumu İngilizce ve çevrimdışı bir şekilde yaptım. Sorun olmadan kurulum gerçekleşti. Yeniden kurmak için de çok uğraşma, Linux Mint'i sil ve tekrar kur seçeneği çıkıyor.

Yani Windows yanına kur deyip çevrimdışı yani Wi-Fi kapatarak ve dillerden İngilizceyi seçerek mi kuracağım.

Yani Windows yanına kur deyip çevrimdışı yani Wi-Fi kapatarak ve dillerden İngilizceyi seçerek mi kuracağım.

Şu an da Mint'i sildiniz mi?

Eğer sildiyseniz aynen dediğiniz gibi yapın ama silmediyseniz Windows'un yanına kur seçeneği yerine Türkçesi Linux Mint 20.3 UNO'yu sil ve yeniden yükle diye bir seçenek çıkar. Sizde onu seçip gerisini dediğiniz gibi yaparsınız.

Şu an da Mint'i sildiniz mi?

Eğer sildiyseniz aynen dediğiniz gibi yapın ama silmediyseniz Windows'un yanına kur seçeneği yerine Türkçesi Linux Mint 20.3 UNO'yu sil ve yeniden yükle diye bir seçenek çıkar. Sizde onu seçip gerisini dediğiniz gibi yaparsınız.
Yok yahu ben şu an Windows 11'de takılıyorum yarın yapacağım kurulumu🤣

Yok yahu ben şu an Windows 11'de takılıyorum yarın yapacağım kurulumu🤣
O zaman kurulumu tamamen çevrimdışı bir şekilde, dili İngilizce klavyeyi Türkçe seçerek yapacaksın. Kurulum kısmında da ''İnstall Linux Mint alongside Windows Boot Manager'' seçeneğini seçeceksin.

Kurulumu bitirip yeniden başlattıktan sonra internete bağlanıp güncellemeleri ve donanımların sürücülerini indirirsin.

O zaman kurulumu tamamen çevrimdışı bir şekilde, dili İngilizce klavyeyi Türkçe seçerek yapacaksın. Kurulum kısmında da "İnstall Linux Mint alongside Windows Boot Manager" seçeneğini seçeceksin.

Kurulumu bitirip yeniden başlattıktan sonra internete bağlanıp güncellemeleri ve donanımların sürücülerini indirirsin.
Dual boot ile kurmayacak mıyım?
Windows Boot Menager ne alaka anlamadım yani genellikle şu yazıdan vir şey anlamadım "İnstall Linux Mint alongside Windows Boot Manager" bu yazı ne demek kurmayı denerken hiç öyle bir yazı ile karşılaşmadım da.

Dual boot ile kurmayacak mıyım?
Windows Boot Menager ne alaka anlamadım yani genellikle şu yazıdan bir şey anlamadım "İnstall Linux Mint alongside Windows Boot Manager" bu yazı ne demek kurmayı denerken hiç öyle bir yazı ile karşılaşmadım da.
Dual boot kuracaksın. O yazının Türkçesi: ''Windows Boot Manager'ın yanına kur.''

Dual boot kuracaksın. O yazının Türkçesi: "Windows Boot Manager'ın yanına kur."
Yazı şöyle mi?
Linux Mint'i Windows 10'nun yanına kur çünkü ben böyle bir yazı ile karşılaşmıştım kurmayı denerken.
Windows 11 kullanıyorum
Windows 11 diyeceği yerine Windows 10 diyor🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı