Linux Mint nasıl kurulur?

Behlull2009

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10'u kaldırıp Linux Mint kurmak istiyorum. Her şeyi hazırladım. (.ISO dosyasını indirdim flasha boot ettim.) Flash takılıyken Casper yazısında kalıyor flashsız yeniden başlatılınca Del tuşundan resimdeki menü geliyor.
Ne yapmalıyım?

20220203_160632.jpg

@OzgunP Arkadasin bilgisayari biraz eski ve Casper marka benim anladigim kadariyla. Casper marka laptoplarda Linux uyumsuzluk sorunlari bir yana (anladigim kadariyla Casper'in kendi cihazlarinin BIOS firmware'i ile oynamasiyla alakali), cihazin BIOS surumu eski oldugu icin otomatik olarak yeni yuklenen bootloaderi algilamamis.

Hocam USB boyutu bayağı küçülmüş nasıl yapacağım?
Ekran Görüntüsü (13).png
Ekran Görüntüsü (13).png

Hocam USB boyutu bayağı küçülmüş nasıl yapacağım?
Ekran Görüntüsü (13).png
Ekran Görüntüsü (13).png
Tamam hocam çözdüm boyut sıkıntısını.
Hocam bu hatayı aldım ne yapacağım.
Ekran Görüntüsü (14).png

Çözümünü buldum komu istemini diskpart yazıyoruz sonra list disk, flashınızın boyutundan hangi numarada olduğunu buluyoruz (benimki 5 oradan kendiniz ayarlayabilirsiniz).
Sonra select disk 2, clean, create partition primary, select partition 1 (bu 1 olarak kalacak), active, format fs=ntfs quick yazacaksınız ve 100 percent completed olmasını bekleyeceksiniz.
Sonra kapatabilirsiniz. (Kaynak USB Bellek Hafızasının Küçülmesi Sorunu ve Çözümü » TechWorm )
Hocam yinde olmadı sdrom yaptım Windows açıldı.

Son düzenleme:
Cihaz önyükleyiciyi tespit edememiş olabilir, Unetbootin önyükleyici isolinux(syslinux) kullanıyor. Bu sebeple sorun yaşanmış olabilir.

Bir de Ventoy'u dene bakalım. Bunu USB belleğe kurup, ISO dosyasını olduğu gibi USB belleğin içine kopyalayacaksın.

Bir de BIOS'ta, Legacy USB Support gibi bir seçenek varsa etkinleştirmeyi dene. Her BIOS'ta farklı bir yerde olabilir, şu resimdeki gibi bir seçenek olacak.

l-usb-spprt.png

Yeni konular

Geri
Yukarı