Linux Mint neden daha güzel?

Windows10Güzel

Decapat
Mint daha sadedir ve kullanılan programlar Windows ile uyumludur. Mint kurduğunda hiç tekrar Windows kurayım demezsiniz ama Ubuntu açıldığı andan itibaren Windows'a geri döneyim dersiniz. Ubuntu'da bize yabancı gelen bazı programlar var Mint'te VLC var. Ubuntu Mac'ten geçiş yapanlar için de zor. MacBook Pro'ya ubuntu kursanız Mac'e döneyim dersiniz de mi?
Mint'te yerelleştirme oranı daha fazla (Her dil için geçerlidir). Ubuntu kurulumunu açtığınız anda Mint'ten fazla yerelleştirme hatası görüyorsunuz. Mac kullanıcıları için Elementary OS öneririm, Ubuntu önermem. Daha sade arayüze sahip elementary OS.
Fedora da güzel görünüyor Windows kullanıcıları için. Windows Kullanıcısı olarak söylüyorum bunu: Mint herkese göredir. Ubuntu A'dan Z'ye hiçbir bilgisayara uygun değildir. Ben iki kere Ubuntu Live boot esnasında kapatmıştım. Hiç kurmamıştım Ubuntu'yu.

Unity ve Gnome' u oldum olası sevememişimdir. Ama program veya uyumluluk konusunda ikisi de sıkıntı çıkarmaz. Zaten Ubuntu, debian temelli; Mint, Ubuntu temellidir. İkisine de VLC veya alışık olduğunuz bir programı yükleyebilirsiniz.

Ben Manjaro veya Antergos öneririm. Arch tabanını daha hızlı buluyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı