Çözüldü Linux Mint otomatik giriş kaldırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhabalar, otomatik giriş yapıyor sistemim. Ancak bunu yapmasın istiyorum. Açılışta şifre istesin istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? "Giriş Ekranı" ayarlarında otomatik giriş ayarı yok. Aynı şekilde "Kullanıcılar ve Gruplar"da da yok.

Çözüm
Evet hocam kaldırmışlar yeni sürümde. Otomatik giriş yap seçeneğini işaretlemiştim kurulum yaparken tabi. Çözümü buldum. Otomatik giriş bölümü var. Oradan kullanıcı adını silmek gerekiyor.

Aramaya Giriş Ekranı yazıp Kullanıcılar diyoruz. Aşağıdaki Kullanıcı adı * karşısındaki Textbox'ı siliyoruz, boş olunca şifre istiyor. Teşekkürler...

1620486676281.png
Merhabalar, otomatik giriş yapıyor sistemim. Ancak bunu yapmasın istiyorum. Açılışta şifre istesin istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? "giriş ekranı" ayarlarında otomatik giriş ayarı yok. Aynı şekilde "kullanıcılar ve gruplar"da da yok.

Şifre koyun.

Artı -1 Eksi
sudo nano /etc/mdm/mdm.conf
AutomaticLoginEnable= değişkenini `false` yapın.
AutomaticLoginEnable=false
CTRL+O'ya basıp kaydedin, CTRL+X ile çıkın.
sudo nano /etc/mdm/mdm.conf çıktısını verir misin?

[ Directory '/etc/mdm' does not exist ]

Bu uyarıyı veriyor.

Terminal'e gelip :

sudo passwd

Yazın. Daha sonra sizden 2 defa şifre isteyecek. Oraya dikkatlice koymak istediğiniz şifreyi yazın. Yazdığınız şifre gözükmeyebilir ama aslında yazılıyor merak etmeyin.

Yaptım da şifrem var zaten. Açılışta sormuyor yalnızca.

[ Directory '/etc/mdm' does not exist ]

Bu uyarıyı veriyor.

Yaptım da şifrem var zaten. Açılışta sormuyor yalnızca.

Kurulum yaparken otomatik giriş yapı aktif etmiş olabilirsin menüye bas ayarlara gir sonra ayarlar yöneticisine gir sonra giriş penceresi giriş penceresi tercihleri oradan otomatik girişi aç sonra 2 seçenek olması lazım onları kapat.

Geri
Yukarı