Çözüldü Linux Mint SSD'ye mi kurulmalı yoksa HDD'ye mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AquariusSs

Decapat
Daha fazla  
Hocam ben okul ve günlük kullanım için Mint kuracağım ama şöyle bir sorun var ben bir SSD bir de HDD'ye sahibim birisine Linux birisine Windows kuracağım hangisine Linux hangisine Windows kurmalıyım bilmiyorum. Genellikle Linux kullanacağım lazım olunca Windows elimin altında olsun istiyorum.

Çözüm
Hafif dağıtımların HDD performansı fena sayılmaz. En azından Windows'a nazaran daha iyi performans gösterir çoğu Linux dağıtımı.
Hafif dağıtımların HDD performansı fena sayılmaz. En azından Windows'a nazaran daha iyi performans gösterir çoğu Linux dağıtımı.

Çözüm
Neden sürekli birine özel mesaj atıyormuş gibi konu açıyorsun? SSD'yi ikiye bölüp ikisini de SSD'ye kur.

Hocam soracak sorularım fazla farklı şeyler denemek istiyorum bir konudada başka konuya geçmekte yasak.

SSD yeterli kapasiteye sahip ise ikisini de SSD'ye kurup Dual boot olarak kullanabilirsin.

120 GB yeterli olmayacaktır diye düşünüyorum.

Şayet Windows 10 kuracaksanız SSD'ye kurmanızı şiddetle öneririm ama Windows 7 gibi düşük sürüm kullanacaksanız HDD de olabilir.

İyi sosyaller.

Windows 8.1 kurmayı düşünüyorum.

Hocam o zaman SSD'ye Windows 10 kursam HDD'ye de Mint kursam iyi olur değil mi?

Hocam o zaman SSD'ye Windows 10 kursam HDD'ye de Mint kursam iyi olur değil mi?

Kurmanızda problem yok. Ama HDD'den de SSD performansı beklemeyin. Aklınızda bulunsun yani.

Konu açmanızda bir sakınca yok. Aşamadığınız problemleri elbette konu açabilirsiniz.

Geri
Yukarı