Pop!_OS mi, Linux Mint mi?

O zaman pop derim, hatta biraz ilerleyin zamanla minimal distrolara merak sarıp Arch, artix, Gentoo gibi dağıtımlar deneyebilirsiniz.

Saf Arch veya Gentoo kullanmadım fakat endavour ve Manjaro denemiştim, paket güncelliği konusunda Arch ön planda fakat Debian/Ubuntu tabanlı distrolarda daha rahat olduğumu fark ettim.

Adobe Photoshop, Premiere Pro, After Effects, Vegas Pro, addonları, neredeyse popüler tüm oyunlar ve hem programlarda hem oyunlarda RTX vb. desteği. Bunlar birebir Linux'da var mı?

Adobe programları hakkında bilgim yok, oyunlar için Lutris ve Proton kullanabilirsiniz.

Adobe Photoshop, Premiere Pro, After Effects, Vegas Pro, addonları, neredeyse popüler tüm oyunlar ve hem programlarda hem oyunlarda RTX vb. desteği. Bunlar birebir Linux'da var mı?

RTX desteğinin gelmiş olması lazım, dediğiniz diğer programların da alternatifleri var. Saf hali kadar iyi olmasa bile ücretsiz bir şekilde işlerinizi halledebiliyorsunuz. Oyunlar için ise proton ve Lutris üzerinden çoğu oyunu oynayabiliyorsunuz. Unutmayın. Windows'u şirket geliştiriyor ve uzun zamanlardan beri bilinen bir işletim sistemi. Linux ise topluluğun geliştirdiği açık ve özgür bir platform.

Ayrıca uygulama desteğinin gelmesi için senin, benim gibi kişilerin Linux kullanması gerekiyor. Windows gibi bir şirket ürünü değil, topluluk geliştiriyor.
@Linuxginar hocam kurulumdan sonra WinRAR kurmama gerek kalacak mı?

Linux için diyorsanız bildiğim kadarıyla p7ZIP eklentisi vardı.

Geri
Yukarı