Çözüldü Linux Mint terminal açıldığı gibi kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Measterpo

Centipat
Makaleler
2
Linux ilk defa kullanıyorum, biraz özelleştireyim derken bozdum 😀.
Terminali açtığım gibi kapanıyor. Kaldırdım ve yeniden yüklemeyi denedim yine bir şey değişmedi.
İnternetten araştırdım sorunun kaynağını bulamadım, buraya yazma gereği duydum.
Mint dağıtımını kullanıyorum.
@Dengesiz Kokarca hocam çoğu kişiye yardım etmeye çalışmışsınız, bir bilginiz var ise bana da yardım edebilir misiniz?

Çözüm
@Measterpo Ben Arch(Arco) Linux'ta iken Terminator bir ara kitlenmişti ama bu sadece Arch(Arco)'ta oldu. Bence ne olur ne olmaz başka Terminaller de yükleyin. Mesela LXTerminal ve XFCE Terminal yükleyebilirsiniz.
@Measterpo sanırım Cinnamon "Gnome-Terminal" kullanıyordu. Terminator'e "sudo apt install gnome-terminal" yazar mısınız?
Hocam yazdım, terminal geri yüklendi fakat açtığımda yine kapanıyor. Şöyle bir bilgi vermek istiyorum belki işe yarar, terminalin ayarlarından başlangıç kısmına bir kod yazmıştım, ondan sonra böyle oldu. Kodu yanlış yazdım sanırım.

@Measterpo
sudo apt purge gnome-terminal && sudo apt install gnome terminal
O kod ne idi?
Hocam sıcaklıklar için bir uygulama yüklemiştim, terminale sensors yazınca sıcaklıkları gösteriyordu. Ben de başlangıç kısmına yazarsam terminal açıldığı gibi sıcaklıkları gösterir diye düşündüm, öyle olmuyormuş.

@Measterpo .bashrc dosyası ise dediğiniz sonuna ekleniyor. Ayrıca dediğiniz şey için Conky kullanabilirsiniz.
Hocam terminal açılsa bir daha özelleştirmek adına rehber izlemeden, okumadan bir şey yapmam zaten. Az önce attığınız komutu denedim fakat "Unable to locate package terminal" hatası verdi, yüklenen terminali sildi. Eğer o terminali kullanmam zorunlu değilse, terminator bir güvenlik sorunu çıkartmayacaksa terminator kullanabilirim hocam.

Hocam terminal açılsa bir daha özelleştirmek adına rehber izlemeden, okumadan bir şey yapmam zaten. Az önce attığınız komutu denedim fakat "Unable to locate package terminal" hatası verdi, yüklenen terminali sildi. Eğer o terminali kullanmam zorunlu değilse, terminator bir güvenlik sorunu çıkartmayacaksa terminator kullanabilirim hocam.

Terminator iyi bir terminal. Kullanabilirsiniz.

@Measterpo Ben Arch(Arco) Linux'ta iken Terminator bir ara kitlenmişti ama bu sadece Arch(Arco)'ta oldu. Bence ne olur ne olmaz başka Terminaller de yükleyin. Mesela LXTerminal ve XFCE Terminal yükleyebilirsiniz.
Anladım, yüklüyorum şu an. Teşekkürler. Farklı terminaller kullanmak bir sorun çıkartmıyor anladığım kadarıyla.

Geri
Yukarı