Linux Mint terminal ekranında açıldı

305286

Hectopat
Merhaba. Linux Mint'imde güncellemeleri yapıp Kali Linux toollarını kurdum, sonra yeniden başlattım ama bana terminal ekranını verdi. Çözümü nedir?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Linux Mint'imde güncellemeleri yapıp Kali Linux toollarını kurdum, sonra yeniden başlattım ama bana terminal ekranını verdi. Çözümü nedir?

Eki Görüntüle 975832

Yoksayabilirsin bu hatayi, masaustu xfce ise baslatmak icin startxfce4 komutunu ver, acilirsa sorun yok. Diger DE`ler ve LM`ler icin startx yeterli olur.
startx yazıp ENTER'a basarsanız sorun çözülebilir.

Sorunun Xorg ile alakali oldugunu dusunmuyorum, neden Xorg baslatilinca duzelsin ki?

LTS Kernel`e gecmen gerekebilir sorunun duzelmesi icin, net bir cevap bulunmuyor. Kernel degisikligi ile cogu kiside sorun cozulmus. uname -a ciktisini gonderir misin?

Yoksayabilirsin bu hatayi, masaustu xfce ise baslatmak icin startxfce4 komutunu ver, acilirsa sorun yok. Diger DE`ler ve LM`ler icin startx yeterli olur.

Sorunun Xorg ile alakali oldugunu dusunmuyorum, neden Xorg baslatilinca duzelsin ki?

LTS Kernel`e gecmen gerekebilir sorunun duzelmesi icin, net bir cevap bulunmuyor. Kernel degisikligi ile cogu kiside sorun cozulmus. uname -a ciktisini gonderir misin?
Hocam açtım ama bu ekranda geldi linuxa başladım neden bu ekran geldi mint gelmesi lazımdı.
startx yazıp ENTER'a basarsanız sorun çözülebilir.
Hocam açtım ama bu ekranda geldi linuxa başladım neden bu ekran geldi mint gelmesi lazımdı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    108,7 KB · Görüntüleme: 61
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    108,7 KB · Görüntüleme: 54
Linux ali-virtual-machine 5.4.0-58-generic #64-Ubuntu SMP Wed Dec 9 08:16:25 UTC 2020 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux.

LTS kernele gecelim o zaman.
Son surum Mint kullanicisiysaniz, bu videoda Kernel`i degistireceksiniz, 5.10 surumleri LTS surumlerdir, daha dusuk bir surume de dusurebilirsiniz, yeter ki LTS damgasi olsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kali Linux deposunu ekleyince sistem çöküyor. Bendede olmuştu.

Ben katoolin ile kurmustur sandim.
@305286 eger kali depolarini eklediysen cabuk sil onlari.

Son düzenleme:
LTS kernele gecelim o zaman.
Son surum Mint kullanicisiysaniz, bu videoda Kernel`i degistireceksiniz, 5.10 surumleri LTS surumlerdir, daha dusuk bir surume de dusurebilirsiniz, yeter ki LTS damgasi olsun.

Ben katoolin ile kurmustur sandim.
@305286 eger kali depolarini eklediysen cabuk sil onlari.
hocam nasıl geçeceğiz bir de nasıl sileceğim kali toollarını ben siber güvenlikle ilgileniyorum daha yeni başladım bir de Mint'ten devam edeceğim.

hocam nasıl geçeceğiz bir de nasıl sileceğim kali toollarını ben siber güvenlikle ilgileniyorum daha yeni başladım bir de Mint'ten devam edeceğim.

Pardon, videoyu atmamisim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Toollari kaldirmana gerek yok, nano -w /etc/apt/sources.list yazip orada kali ile olan satirlari sil, ctrl+o ile kaydet ctrl+x ile cik. Sonra sudo apt-get update yap ki depolar guncellensin.

Geri
Yukarı