Linux Mint "this Computer has only 0 MB disk space remaining" hatası

Özkanst

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba saygıdeğer forum üyeleri. Elimde ASUS X541uj marka laptopum bulunmakta. (4 GB RAM, 1 TB HDD, NVIDIA 920M, Intel i5 7200) Windows 10 yeterince stabil çalışmadığı için ilk defa Linux kullanma hevesiyle dün akşam yükledim ve kurdum hiçbir sorun yoktu 10-15 dakikada her şey hazırdı sonrasında timeshift kullandığım için biraz fazla kasmaya başladı ve tekrardan temiz bir şekilde format atıp timeshift kullanmadan kullanımıma devam edeyim dedim ancak format sırasında "this Computer has only 0 MB disk space remaining" hatası alıyorum ve mouse imleci sürekli olarak dönüyor hiçbir şekilde kuruluma devam edemiyorum. Format sırasında klavye düzenini seçebilecek kadar ilerleyebiliyorum yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20220804_133255.jpg
    IMG_20220804_133255.jpg
    169 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
EFI bölümü mü dolu acaba?
Bir de TimeShift periyodu günlük mü? Kaç yedek saklıyor?
Kısıtlı alan ayırdıysanız bunlara dikkat etmek lazım.

Bir de kurulum için OEM modunu seçmeyin.
Önce"Try Linux Mint" seçeneği ile başlayıp canlı kullanıma bir geçin. Bilgisayarı kapatıp bu şekilde başlayın.

Bir de TimeShift periyordu günlük mü? Kaç yedek saklıyor?

Önce"Try Linux Mint" seçeneği ile başlayıp canlı kullanıma bir geçin. Bilgisayarı kapatıp bu şekilde başlayın.

EFI bölümü dolu mu bilemiyorum eğer tarif ederseniz bakabilirim. TimeShift'i başlarken gördüm ve tıkladım yaklaşık 2 saat boyunca bildirimlerde açık kaldı ve hiçbir şekilde müdahale edemedim. Linux'ta Görev Yöneticisi tarzında bir şey var mı yok mu onu da bilmediğimden direkt kapatamadım da kaldı öyle ve tekrar format atıp Windows 10'a geri döndüm HDD'yi komple biçimlendirip tekrar kurmaya çalıştım ama nafile :(

Bir de TimeShift periyodu günlük mü? Kaç yedek saklıyor?

Kapatıp tekrardan kuruluma geçtim ve yine aynı hata devam edemiyorum kuruluma

Dosya Ekleri

• IMG_20220804_141656.jpg
    IMG_20220804_141656.jpg
    286,8 KB · Görüntüleme: 22
Buradan sonraki adım nedir? :/
Orada diskin durumu için OK diyor.
Testdisk, Gsmartcontrol gibi bir uygulama kuralım. Onunla bir test edelim.
Kod:
sudo apt install gsmartcontrol
Bu komutla kuralım ve bu uygulamayı bir çalıştıralım.

Bu işlem uzun sürer.
Vaktiniz yoksa o işlemi yapmadan masaüstü'ndeki kur simgesi ile kuruluma başlayabilirsiniz.
Disk seçimine gelirseniz "Diski sil ve Linux Mint'i Yükle" seçip devam edin.

Geri
Yukarı