Çözüldü Linux Mint TV görüntü aktarımı sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

llsMaiL

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Konuyu yanlış yere açtım mı emin değilim, o yüzden affola. Ancak sorunum Linux Mint ile alakalı. Sorunum şu: Daha önce laptopumu TV'ye HDMI ile bağladığımda 1920x1080 çözünürlüğü seçebiliyordum Windows kullandığım zaman. Ancak laptopumda Linux Mint kullanmaya başladığımdan beri görüntüyü TV'ye aktardığımda maksimum seçebildiğim çözünürlük 1280x720 oluyor. Bu nedenle görüntü kalitesi bulanık oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sürücü yöneticisi kısmında ekran kartınız için güncelleştirme görünüyor mu?

Hayır maalefes gözükmüyor.

Şu komutları uçbirimde çalıştırıp, çıktılarını foruma yapıştırın. Öncesinde kurulu değilse xcvt paketini de kurun. Çıktıları alırken, HDMI ile bağlantı yapılmış olsun.

Kod:
xrandr
cvt 1920 1080
inxi -Gxxx
Ekran Görüntüsü - 2023-08-07 23-20-25.png

Ayarları sıfırlayarak sorunu çözdüm öncekine nazaran daha az bulanık televizyon full hd olmasına rağmen pixel yoğunluğundan dolayı büyük ihtimalle çok daha kaliteli bir görüntü alamam diye tahmin ediyorum
Öncelikle herkese merhaba. Konuyu yanlış yere açtım mı emin değilim, o yüzden affola. Ancak sorunum Linux Mint ile alakalı. Sorunum şu: Daha önce laptopumu TV'ye HDMI ile bağladığımda 1920x1080 çözünürlüğü seçebiliyordum Windows kullandığım zaman. Ancak laptopumda Linux Mint kullanmaya başladığımdan beri görüntüyü TV'ye aktardığımda maksimum seçebildiğim çözünürlük 1280x720 oluyor. Bu nedenle görüntü kalitesi bulanık oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim, yardımcı olur musunuz?

Sistem özelliklerinizi ve laptop modelinizi atar mısınız?

Sistem özelliklerinizi ve laptop modelinizi atar mısınız?

- İşlemci: AMD A8-6410 dört çekirdekli işlemci.
- Grafik kartı: AMD Radeon R5 M.240 ekran kartı.
- RAM: 6 GB DDR3L RAM.
- Depolama: 480 GB SSD.
- Ekran: 15.6 inç, 1366x768 çözünürlüğü var
- İşletim sistemi: Linux Mint.
Bilgisayar modeli Acer e5 521g

Şu komutları uçbirimde çalıştırıp, çıktılarını foruma yapıştırın. Öncesinde kurulu değilse xcvt paketini de kurun. Çıktıları alırken, HDMI ile bağlantı yapılmış olsun.

Kod:
xrandr
cvt 1920 1080
inxi -Gxxx

Hayır maalefes gözükmüyor.

Kod:
xrandr
cvt 1920 1080
inxi -Gxxx
Ekran Görüntüsü - 2023-08-07 23-20-25.png

Ayarları sıfırlayarak sorunu çözdüm öncekine nazaran daha az bulanık televizyon full hd olmasına rağmen pixel yoğunluğundan dolayı büyük ihtimalle çok daha kaliteli bir görüntü alamam diye tahmin ediyorum

Son düzenleme:
Çözüm
Benim de Acer marka laptopım var, TV'ye HDMI ile bağladığımda görüntü alamıyorum. Bende de Mint yüklü. Nasıl çözdünüz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende görüntü, ses hiçbir şey yok, çok enteresan. Windows'tan hiç hazzetmiyorum ama hdmi kabloyu bağlayınca anında görüntü geliyordu, sorun ne bilemiyorum.

Geri
Yukarı