Linux Mint Update hatası

Hocam bu seferde böyle bir hata verdi. Ama başarabilirsem tekrar Windows'a döneceğim gerçekten çok zor kullanması. Teşekkürler size de.
APT resmen hayata küsmüş.
sudo rm -f /var/lib/apt/lists/lock
Ekranda kilit dosyasını silmenin bir çözüm olmadığı yazıyor. Bilgisayarı yeniden başlatmayı deneyin.

Pantheon ortamını kurmayın, Pantheon Elementary'de bile sıkıntılı çalışıyor. Ayrıca pek özelleştirilebilen bir ortam değil.

APT resmen hayata küsmüş.

Ekranda kilit dosyasını silmenin bir çözüm olmadığı yazıyor.
Çok teşekkürler fakat Windows'a geçeceğim. Fakat şöyle bir sorun var. Benim normalde BİOS'dan direkt olarak USB'yi seçemiyorum. Windows'da iken shift'e basılı tutarak yeniden başlattığımda anca öyle USB'yi seçebiliyordum. Linux'da da böyle bir şey mümkün mü? Yoksa kaldık :D

Yanlış anlamayın ama; Pantheon masaüstünü Mint üzerinde tercih etme sebebinizi merak ettim.
Şöyle bir desktop ortamından Pantheon'a geçilir mi?
Screenshot from 2021-03-01 23-26-33.png

Ne lazım, nasıl yardımcı olabiliriz ? Nasıl bir desktop ortamı sizin için daha verimli olur ?
Hem yardım dosyaları ile hem de videolarla yardımcı olabiliriz. Technopat'da gayet iyi bir Linux kullanıcı topluluğu var, yardımcı olabiliriz.
Aynı sizin ki gibi istiyordum hocam. Ama anlamadığım bir şekilde şu an sistem düzgün çalışmıyor. Sizin gibi bir masaüstü ortamı yapabilirsem tekrar Mint'i silip yükleyebilirim.

Aynı sizin ki gibi istiyordum hocam. Ama anlamadığım bir şekilde şu an sistem düzgün çalışmıyor. Sizin gibi bir masaüstü ortamı yapabilirsem tekrar Mint'i silip yükleyebilirim.
Hiç problem değil, bu masaüstünü yapmanız en fazla yarım saatinizi alır.
Hatta birebir takip edip uygulayabileceğiniz video linki göndereceğim.
Öncelikle sisteminiz dizüstü mü masaüstü mü ?

Hiç problem değil, bu masaüstünü yapmanız en fazla yarım saatinizi alır.
Hatta birebir takip edip uygulayabileceğiniz video linki göndereceğim.
Öncelikle sisteminiz dizüstü mü masaüstü mü ?
Dizüstü. Hocam o zaman ben yeni bir USB hazırlayayım sistem düzgün çalışmıyor. Yine xfce mi indireyim yoksa cinnamon mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı