Linux Mint USB'ye kurulabilir mi?

Elinizde iki tane USB varsa birine Linux Mint ISO dosyasını yazdırın diğerini disk seçim ekranında seçip kurulumu yapın. Disk seçim ekranında gözükmeyebilir belki. Bütün cihazları göster gibi bir seçenek varsa o seçeneği aktif edip USB'yi seçip kurulumu yapabilirsiniz. GRUB'ın ekstra bir ayarla kurulması gerekebilir.

Böyle bir şey yapabilme şansım var mı? Taşınabilir işletim sistemi gibi yani. 64 GB USB bellek var bende.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu rehberdeki gibi diske boot edilebilir bir ISO yükledikten sonra boot edip USB'ye kurulum yapabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya da direk sisteme kursam nasıl olur? Daha önceden birkaç kere kullandım. Amcam kurmuştu. O zamanlar format atmayı bilmiyordum. Başkası düzeltti. Sonradan format atmayı öğrendim. :D

Amcam sayesinde 1 hafta falan kullandım. Ama tamamen geçmeyi düşünüyorum. Karar veremedim. Olur mu sizce?

Ya da direk sisteme kursam nasıl olur? Daha önceden birkaç kere kullandım. Amcam kurmuştu. O zamanlar format atmayı bilmiyordum. Başkası düzeltti. Sonradan format atmayı öğrendim. :D

Amcam sayesinde 1 hafta falan kullandım. Ama tamamen geçmeyi düşünüyorum. Karar veremedim. Olur mu sizce?

Geçebilirsin. Günlük kullanıcı için ideal bir dağıtım.

Yeni konular

Geri
Yukarı