Linux Mint Wifi Adaptörü sorunu

En son forumlarda gezerken bir komut yapıştırdım ve reboot yazdıktan sonra içi bomboş olan Mint'e veda etmiş oldum. Son mesajı attığımdan bu yana bilgisayar açılmıyordu onunla cebelleştim ne alakası var bilmiyorum ama sanırım Ram yuvalarından birisini yaktım. Başka bir yuvaya takınca bilgisayar açıldı ve Windows kurulu HDD'ye geçtim. SSD'yi silip içine Windows'u kopyalamayı düşünüyorum şuan fakat Linux'a sanırım Debian veya başka bir dağıtım ile devam edeceğim. Bir daha adaptör alırsam uygun bir adaptör almaya dikkat ederim, Şuan Windows ile sıkıntı yaşamıyorum. Cevaplarınız için teşekkürler.

HDD'de silmediğim Windows'u SSD'ye aktarmayı da beceremeyince bir daha Linux'a geçtim. Bugün Debian 10 Buster kurdum ve yine adaptör ile biraz uğraştım ama bu seferde görmüyor adaptörü Linux. Windows'a geri döndümdüğümde adaptör eskisi gibi normal çalışıyordu, Bu adaptörün chipseti Linux'a uygun değil midir acaba? Biraz araştırdım ve sanırım Ubuntu kullananlar bu kadar sorun yaşamıyor. Emin değilim ve Ubuntu kurmak istemiyorum. Şimdi kararsız kaldım yeni bir adaptör mü almalımıyım Linux ile kullanmak için? Büyük ihtimal ile o adaptör de taktığım zaman çalışmayacak gibi bir his var içinde. Farklı bir öneriniz var mıdır?

Aslında Windows üzerinden sürücü yönetimi ile chipseti öğrenebilirseniz belki Linux çekirdeğine göre ayarlayabiliriz.
Windows yüklü diske geri geçtim şuanda güncel bir Ubuntu yükleyip o şekilde kullanmayı düşünüyorum. Windows kullanmaktan bıktım ve yeni aldığım SSD'ye de klonlayamadığım için HDD'de kalmak ta istemiyorum. Antipatik gelse de Ubuntu'yu deneyip yazmayı düşünüyorum. Cevaplayan herkese teşekkürler.
Evet Ubuntu yükledim ve yine aynı sorun var. 60TL'den fazla olmayan Linux uyumlu bildiğiniz adaptörler var mı?
Uygun fiyata Dark'ın MT7603U ve RTL8192EU chipsetli bu iki ürününü buldum. Arayınca Linux için sürücüleri bulunuyor, Sizce alınır mı?

Son düzenleme:
TP-Link 722N modeli çalışıyordu diye biliyorum.

Bence alıp deneyebilirsiniz, olmazsa iade edersiniz. Chipsetler iyi görünüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı