Linux Mint yüklemeli miyim?

Ha madem mevzu öyle CAD dosyalarını masaüstünde açsın ne olur ne olmaz iş dosyaları bozulursa hadi eyvallah, soğuk su.exe pardon deb:D.
Linux Mint olur Kubuntu olur daha çok var istediğini kur.
Eğer o cihazda da illa düzenleme yapacaksan Dual boot kur.

Ha madem mevzu öyle Cad dosyalarını masaüstünde açsın ne olur ne olmaz iş dosyaları bozulursa hadi eyvallah, soğuk su.exe pardon deb:D.
Linux Mint olur Kubuntu olur daha çok var istediğini kur.
Eğer o cihazda da illa düzenleme yapacaksan Dual Boot kur.

Hocam Dual Boot olayını bilmiyordum. Bana da çok daha mantıklı geldi. 128 GB SSD disk var. Bunu Linux Mint için 2-3 GB ayırıp oraya yüklesem olur mu? Ana kısımda da Windows 10 ve mevcut dosyalarım durabilir.
Tabi Dual Boot'da açılırken kendisi bana mı soracak hangisini açayım diye? Orada işler nasıl ilerliyor?

Hocam Dual Boot olayını bilmiyordum. Bana da çok daha mantıklı geldi. 128 GB SSD disk var. Bunu Linux Mint için 2-3 GB ayırıp oraya yüklesem olur mu? Ana kısımda da Windows 10 ve mevcut dosyalarım durabilir.
Tabi Dual Boot'da açılırken kendisi bana mı soracak hangisini açayım diye? Orada işler nasıl ilerliyor?

Mint için 2-3 GB çok az olur. En az 20GB alan ayırın. Dual Boot yaparsanız açılışta size hangi sistemi açacağınızı soruyor.

Sırf merak ettiğim için Linux kullanmak istiyorum. Linux Mint en kolay olanı diyorlar. Acaba USB'ye Mint kurup oradan Boot edip denemek zor mudur? Bunun için 16 GB USB yeterli olacak mıdır?
Ayrıca dwg uzantılı dosyalarda çalışmak için AutoCAD'e alternatif Linux'da kullanılan yazılım var mıdır?
"Hayır bence macOS kullan" gibi fikirler var ise bu önerilere de açığım. Maksat değişiklik olsun. Masaüstüm zaten Windows 10 kalacak.
Linux Mint mantıklı bir seçim. 16 GB USB de yeterli, eğer çok büyük dosyalarla iş görmeyeceksen.
AutoCAD'ın FreeCAD diye bir alternatifini duymuştum, ama ilgi alanım olmadığı ve ihtiyacım olmadığı için kullanmıyorum.
macOS da deneyebilirsin, fakat çok zahmetli ve donanım seçici. Linux dağıtımı kurup, özelleştirmek çok daha mantıklı. Ne de olsa Linux özgürlük ve istediğin gibi şekil verebiliyorsun masaüstü ortamlarına.

macOS da deneyebilirsin, fakat çok zahmetli ve donanım seçici. Linux dağıtımı kurup, özelleştirmek çok daha mantıklı. Ne de olsa Linux özgürlük ve istediğin gibi şekil verebiliyorsun masaüstü ortamlarına.

Hackintosh yapmış olarak %100 doğrudur. Bu nasıl bir çiledir ya! Archlinux kurmak daha kolay. Allahtan hazır EFI dosyası bulmuştum. Ama bir türlü Wi-Fi kartını tanıtamamıştım.

Bir de kurulabilir dosyaları hem çok büyük (13-16 GB arası)

Evet hocam size soracak. GRUB adlı bir yönetici soracak hangisini açayım diye.
Bence en az 20 GB. internette gezinmek için fazlasıyla yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı