Linux Mint yüklenme süresi ne kadar zaman alır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam Linux Mint fena değil fakat Wi-fi sürücülerini tanımadığı için soğumuştum. İnternette de tam kaynak bulamıyorum. O yüzden sistemden kaldırmayı düşünmüştüm. Ayriyetten Linux Mint'in Technopat forumunda Ubuntu olarak gözükmesi normal midir acaba?

Sanal makinede denedim de zaten gerekli dosyalar mevcutmuş sistemde. Home klasöründe terminal açıp şöyle kurabilirsiniz.

Kod:
tar -xvf rtlwifi_new.tar.gz

Kod:
sudo dkms add rtlwifi_new

Kod:
sudo dkms install rtlwifi-new/0.6

Sistemi yeniden başlattıktan sonra çalışması lazım. Aygıt hala gözükmüyorsa aklıma başka yapacak bir şey gelmiyor ne yazık ki. Kurulum esnasında şöyle bir ekran çıkıyor, eğer işaretlemediyseniz bu sefer kutucuğu doldurup kurmayı deneyebilirsiniz. Belki işe yarar.

screen02.png

Ayriyetten Linux Mint'in Technopat forumunda Ubuntu olarak gözükmesi normal midir acaba?

Mint, Ubuntu tabanlı olduğu için o şekilde gözükmesi normal.

İlk yazmış olduğunuz dışında diğer kodlar terminalde sorun yaşamadan açılıyor. Her iki seçeneği de yapıp kurmuştum. Hem kutucuğu işaretleyip hem de işaretlemeden.
Ekran Görüntüsü - 2019-08-21 12-40-38.png

Hocam maalesef kablosuz bağlantıları tekrardan göremiyor. Benim bilgisayarım ile Linux Mint arasında şiddetli geçimsizlikler var gibi. 😞

Son düzenleme:
Hocam maalesef kablosuz bağlantıları tekrardan göremiyor.

Aklıma başka bir şey gelmiyor 😕

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İnternette d723'e sahip birkaç kullanıcı buldum. Gelen çözümler wifi kartını bir başkasıyla değiştirmek dışında size gösterdiğim sürücüyü yüklemekti.
Belki Manjaro'yu deneyebilirsiniz. Daha güncel bir kernel kullanıyor.

Kod:
cd rtlwifi_new
make
sudo make install
sudo modprobe -r rtl8723de
sudo modprobe rtl8723de

İkinci yolu da denemiştiniz fakat bir hata çıkmıştı. Hata mesajını buraya atarsanız o yolla da kurmayı deneyebiliriz.

Hocam daha yeniydim fakat bu hatalardan dolayı biraz soğudum. Ekran kartı, Wi-Fİ sürücüsü ve ses sürücüsü çalışmıyor. Acaba Linux Mint'i başka hangi yöntemler ile silebilir ve Windows ile devam edebiliriz?

Hocam daha yeniydim fakat bu hatalardan dolayı biraz soğudum. Ekran kartı, wifi sürücüsü ve ses sürücüsü çalışmıyor. Acaba Linux Mint'i başka hangi yöntemler ile silebilir ve Windows ile devam edebiliriz?

Windows'tan başlatıp Disk Bölümleme aracını çalıştırın. Ekran görüntüsünü atın, hangi bölümlerin silinmesi gerektiğini görelim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı