Çözüldü Linux Mint'te Ventoy'u çalıştıramıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
Linux Mint Xfce'de Ventoy indirip ve çift tıklayıp kolayca çalıştırabiliyorken Linux Mint Cinnamon'da bunu yapamıyorum. Şaka gibi ve sinir bozucu cidden.
Sorun nedir? Neden çalışmıyor?

Çözüm
Konu sahibi, Ventoy'u terminal içine sürükleyin ve çalıştırın, sonra dönüte bakarız.
1678793553042.png
Ventoy klasörüne sağ tık yapınca ''yönetici haklarıyla aç'' yazıyor. Klasör içindeki şeylere sağ tıkladığımda ise yazmıyor.

06.png

Ventoy klasörü içindeki öğelerin her birine sağ tıkladığımda ''yönetici haklarıyla aç'' diye yazan bir kısım görmedim.

03.png

Öte yandan, klasör içinde boşluğa sağ tıkladığımda ''yönetici haklarıyla aç'' seçeneği var.

Ventoy klasörüne sağ tık yapınca ''yönetici haklarıyla aç'' yazıyor. Klasör içindeki şeylere sağ tıkladığımda ise yazmıyor.

Eki Görüntüle 1701337

Ventoy klasörü içindeki öğelerin her birine sağ tıkladığımda ''yönetici haklarıyla aç'' diye yazan bir kısım görmedim.

Eki Görüntüle 1701356

Öte yandan, klasör içinde boşluğa sağ tıkladığımda ''yönetici haklarıyla aç'' seçeneği var.
Klasörü sudo olarak açmanıza izin veriyordur. İşe yarar bir özelliktir kendileri.
Programa sağ tıklayıp özellikler içindeki properties sekmesine gelin, orada program olarak çalışmasına izin verin gibi bir seçenek olacak, onu açın.

Geri
Yukarı