Linux Mint'ten MX Linux'ta geçilir mi?

MX Linux'un kullanım oranları nedir? Yani çok fazla kullanılan bir dağıtım mı yoksa az mı kullanılıyor?
DistroWatch.com 'da yıllardır ilk sırada. Ama o site işletim sisteminin kullanım oranına göre değil sayfanın ziyaret edilme oranına göre bir istatistik tutuyor. O yüzden kullanım oranlarını net olarak bilmiyorum.
Sorun olarak da bu güncelleme sorunu haricinde dişe dokunur herhangi bir sorun yaşayan da yok.
İnsanlar genelde özel sunulan araçlardan haberdar olmadığı için; " İyi ama Debian gibi görünüyor, bunu kullanmak yerine Debian kullanın" gibi yorumlar yapıyor. Halbuki aralarında büyük kullanım kolaylığı farkları var.
Kullanıcılar genel olarak memnun. Ben de dahil.

DistroWatch.com'da yıllardır ilk sırada. Ama o site işletim sisteminin kullanım oranına göre değil sayfanın ziyaret edilme oranına göre bir istatistik tutuyor. O yüzden kullanım oranlarını net olarak bilmiyorum.
Sorun olarak da bu güncelleme sorunu haricinde dişe dokunur herhangi bir sorun yaşayan da yok.
İnsanlar genelde özel sunulan araçlardan haberdar olmadığı için; " iyi ama Debian gibi görünüyor, bunu kullanmak yerine Debian kullanın" gibi yorumlar yapıyor. Halbuki aralarında büyük kullanım kolaylığı farkları var.
Kullanıcılar genel olarak memnun. Ben de dahil.

Lokasyonu değiştirdim sorun düzeldi.
Paketleri güncel mi yoksa Debian gibi eski sürümleri mi kullanıyor?

Lokasyonu değiştirdim sorun düzeldi.
Paketleri güncel mi yoksa Debian gibi eski sürümleri mi kullanıyor?
Düzelir demmiştim, sevindim sorununun çözülmesine.
6.10-16 çekirdeğini kullanıyor. Stabil çekirdekler arasında en günceli.En son Debian ve antiX özelliklerini de eklemişler.
Paketler güncel. Sistem zaten düzenli güncelleme alıyor. Outdated değil hiçbir şey.

Düzelir demmiştim, sevindim sorununun çözülmesine.
6.10-16 çekirdeğini kullanıyor. Stabil çekirdekler arasında en günceli. En son Debian ve antiX özelliklerini de eklemişler.
Paketler güncel. Sistem zaten düzenli güncelleme alıyor. Outdated değil hiçbir şey.

Eyvallah reis o zaman Debian yerine bence daha tercih edilesi duruyor o zaman uzun süre kullanırım sistemi benim en büyük takıntım kullandığım dağıtımın illa en çok kullanılan dağıtımlardan biri olmasını istiyorum küçük dağıtımların nedense güvensiz olduğu gibi bir ön yargı var içimde.

Eyvallah reis o zaman Debian yerine bence daha tercih edilesi duruyor o zaman uzun süre kullanırım sistemi benim en büyük takıntım kullandığım dağıtımın illa en çok kullanılan dağıtımlardan biri olmasını istiyorum küçük dağıtımların nedense güvensiz olduğu gibi bir ön yargı var içimde.
Ne demek her zaman yardımcı olurum. Bu tarz topluluklar hem Linux topluluğu hem de burası insanlar birbirine yardımcı olsun diye var zaten.
Endişende haklısın. Az kullanıldığı için topluluk desteği, bağış vs almayan, bu yüzden de geliştiricilerinin geliştirmeyi durdurduğu çok dağıtım oldu geçmişte...

Ne demek her zaman yardımcı olurum. Bu tarz topluluklar hem Linux topluluğu hem de burası insanlar birbirine yardımcı olsun diye var zaten.
Endişende haklısın. Az kullanıldığı için topluluk desteği, bağış vs almayan, bu yüzden de geliştiricilerinin geliştirmeyi durdurduğu çok dağıtım oldu geçmişte...

Ama MX Linux bu konuda güvenilir duruyor bence de şu an Linux Mint yerine başlangıç için daha iyi bir dağıtım. İlk kullandığım dağıtım aslında MX distrowatch ta en üstte olduğunu görünce en iyisi bu herhalde deyip ilk onu kurmuştum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı