Linux Mint'ten Windows'a nasıl geri geçilir?

Aesthos

Yoctopat
Daha fazla  
Selam herkese. Dün Windows 10 işletim sistemli laptop UMA Linux Mint Cinnamon kurma kararı aldım. Kurduktan sonra fark ettim ki GameLoop vb şeyleri açamıyorum bottles denedim Wine denedim onlarda da .exe uzantılı dosyaları açamıyorum. Bunun bir çözümü var mı yoksa Windows'a tekrar nasıl geri geçerim? ISO dosyası almayı unutmuşum Windows'un Rufus falan açılmayınca ortada kaldım böyle. Vento'yu duydum onu indirdim tar.gz formatında onu da açamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• 3.1 nasıl kullanılır?
1. sudo bash ventoyweb. Shterminalde çalıştırın.
2. tarayıcıyı açın ve şu adresi ziyaret edin:http://127.0.0.1:24680

İpucu: Adım 1, HTTP adresini terminalde yazdıracaktır. Birçok dağıtımda ctrlbu arada farenizle bağlantıya basıp tıklayabilirsiniz.

Ventoyweb. Sh varsayılan olarak 127.0.0.1:24680 adresini dinler ve onu yalnızca localhost üzerinden ziyaret edebilirsiniz.
IP'yi ve bağlantı noktasını da şu şekilde belirleyebilirsiniz. Sudo bash ventoyweb. Sh -h 192.168. 0. 100 -p 8080.
Daha sonra webuı'yi başka bir bilgisayardan ziyaret edebilirsiniz. Bu bazı durumlarda çok kullanışlıdır.
Örneğin, içinde Linux bulunan bir bilgisayarınız var ancak GUI ortamı yok. Komut dosyasını yukarıdaki gibi çalıştırabilir ve internete bağlı oldukları sürece başka bir bilgisayardan (örneğin. Windows) webuı'yi ziyaret edebilirsiniz.

• 3.2 nasıl kapatılır?
1、web tarayıcısını kapatın.
2、terminalde CTRL + cçıkmak için tuşuna basın Ventoy sitesinden alıntıdır not Ventoy dosyalarını yüklemen lazım.

Selam herkese. Dün Windows 10 işletim sistemli laptop UMA Linux Mint Cinnamon kurma kararı aldım. Kurduktan sonra fark ettim ki GameLoop vb şeyleri açamıyorum bottles denedim Wine denedim onlarda da .exe uzantılı dosyaları açamıyorum. Bunun bir çözümü var mı yoksa Windows'a tekrar nasıl geri geçerim? ISO dosyası almayı unutmuşum Windows'un Rufus falan açılmayınca ortada kaldım böyle. Vento'yu duydum onu indirdim tar.gz formatında onu da açamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

GameLoop gibi emülatörler Linux tarafında yok ama waydroid var. Onunla PUBG gibi oyunları keymapper ile oynayabilirsin. Ama direkt kuramazsın birkaç ayar yapman gerek. Oturum kapatıp şifre girme ekranında Mint logosuna tıklayıp cinnamon Wayland'i seçmelisin. Ardından aşağıdaki video ile waydroid kurabilirsin ama Waydroid'i çalıştırdıktan sonraki adımda vanilla seçtipi yerde sen GApps seç.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GApps ile yükledikten sonra Waydroid'i Google'a kaydetmelisin. Onu da aşağıdaki waydroid rehberini 4.47'den itibaren izleyerek yapabilirsin.

Windows dönmek istersen de Ventoy.tar.gz dosyasını buraya çıkar diyerek ayıklaman lazım çünkü tar.gz ZIP ve RAR gibi bir arşiv uzantısı.

Ardından .X86_64 uzantılı dosyayı çalıştır. Eğer UEFI bir kurulum yapacaksan Option kısmından Partition Style'ı GPT olarak ayarla, eğer legacy kurulum yapacaksan MBR olarak ayarla ve USB'ne Ventoy'u kur. Ardından Windows 10 ISO'nu USB içine kopyala. İşlem bitince çıkar de. Çıkarma işleminin bitmesini bekle 5-10dk sürse bile. Çıkar dediğinde hata verebilir aldırma çıkarma işlemi bitince bildirim gelir veya nemo da yanındaki ok işareti kalkmış olur. İşlem bitince USB'yi çıkarıp geri tak ve bilgisayarı yeniden başlat. BIOS'tan USB'yi boot et. Açılan menüden Windows 10 ISO'nu seç ve ardından Wimboot'u seç. Bir yükleme ekranı gelecek o bitince Windows yükleme ekranı gelecektir. Oradan adımları takip ederek kurulumunu yapabilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı