Linux mu Windows mu macOS mu?

Hangi İşletim Sistemi

• Oy verenlerin toplamı
    135
Windows ve donanım uyumsuzluğu olmayan bir Windows PC, senin Linux'den daha stabildir. En stable geçinen Debian dağıtımının o dinazor sürümünün deposu bile kararsız paket dolu zırt pırt UI çöküyor.

Bilgisayarımı bilerek bir aydan daha fazla aralıksız açık tuttum gayet stabildi, zırt pırt çöken bir şey yoktu, sistemde Windows'ta olduğu gibi bir yavaşlama yoktu.

Süper Bilgisayarda Linux kullanılması, Linux iyi olduğu için değil, özelleştirilebilir ve kodu açık olduğu için kullanılıyor. Linux, Windows NT'den aşağı bir çekirdek. Amaca uygun olan yerde (Sunucu beleş lisans, customize edilebilmesi için süper bilgisayarlarda) kullanılır.
E o zaman dua et ki böyle bir şeyler ortaya çıkabilmiş. Ne garip adamlarsınız cidden.

Bilgisayarımı bilerek bir aydan daha fazla aralıksız açık tuttum gayet stabildi, zırt pırt çöken bir şey yoktu, sistemde Windows'ta olduğu gibi bir yavaşlama yoktu.

Windows da aylarca çalışabiliyor ve saçma sapan programlar yüklemezsen yavaşlamıyor.

Linux'dan bir kez denemek için Windows 10'a geçmiştim. Neden Linux'da kalmam gerektiğini daha iyi anlamış oldum. Her yerden bir şeyler fırlıyor, iki saattir sürücü ile uğraşıyorsun, sistem olmadık yere donuyor... Tercihim Linux. Stabil, hızlı ve uyumlu.
Windows'un numarası en iyi desktop işletim sistemi olmasıdır. En yaygın, en uyumlu, en kullanışlıdır.

Windows ve donanım uyumsuzluğu olmayan bir Windows PC, senin Linux'den daha stabildir. En stable geçinen Debian dağıtımının o dinazor sürümünün deposu bile kararsız paket dolu zırt pırt UI çöküyor.

Büyük firmalar yani Google ve Apple gibi o çöp Open Source çekirdekleri alır kendine göre ürün yapar. Linux'den Android, FreeBSD'den MacOS yapar aynen o süper bilgisayar argümanı gibi. Adam baştan çekirdek yazmıyor alıp büyük oranda değiştirip ürün yapıyor onlar artık Linux ve FreeBSD değil yani bu aynı şey değil. Profesyonel eli değerse adam olur bunlar Desktop Linux ile aynı şeyler değiller.
İki saattir sürücü arıyorum lanet Windows'una. Windows daha yeni kuruldu. Söylediğin gibi içerisinde grafik sürücüsü haricinde hiçbir "gereksiz" uygulama yok. 8 kere dondu bilgisayarım bu sürücüyü ararken ki Linux Mint'de sorunsuz çalışıyordu.

Son düzenleme:
"Daha stabil" dediğin için o cevabı yazdı, kanıt ta attı. Peki sen kanıt atabilecek misin? Görelim Windows'un nasıl Linux'tan daha stabil olduğunu
"Daha stabil" dediğin için o cevabı yazdı, kanıt ta attı. Peki sen kanıt atabilecek misin? Görelim Windows'un nasıl Linux'tan daha stabil olduğunu.

Al sana kanıt.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gözün stabilite görsün. 😀 Masaüstünde de durum farksız. Windows yıllarca sorunsuz çalışabilir. Linux'un çöp olması dışında bir numarası yok.

Linux kullananlar, kendilerini özel sanıp tatmin oluyorlar. Windows > MacOS > Linux

Al bu da sunucu olmayan masaüstü kullanımda Windows

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Al sana kanıt.

Gözün stabilite görsün. 😀 Masaüstünde de durum farksız. Windows yıllarca sorunsuz çalışabilir. Linux'un çöp olması dışında bir numarası yok.

Linux kullananlar, kendilerini özel sanıp tatmin oluyorlar. Windows > MacOS > Linux
1645330897480.png

Kaynak;
Linux Uptime Record - Longest/Highest Server Uptime on Debian

@Cruslan niye hahaha attınız?

Eki Görüntüle 1310620
Yorumlar Windows'un stabilitesini açıklıyor hocam :D
Windows'u çekemiyorlar. Linux kullanıp kendini bir şey zannediyorlar. (!) Windows kurulumu yüzünden Mint'i kaybettim. Düzeltmeye çalışacağım. Neden Windows kurdum diye kendimi sorguluyorum. 2 saat içinde 8 kere dondu bilgisayar. Daha yeni kuruldu bir de...

Geri
Yukarı