Linux mu Windows mu macOS mu?

Hangi İşletim Sistemi

• Oy verenlerin toplamı
    135
Windows'u çekemiyorlar. Linux kullanıp kendini bir şey zannediyorlar. (!) Windows kurulumu yüzünden Mint'i kaybettim. Düzeltmeye çalışacağım. Neden Windows kurdum diye kendimi sorguluyorum. 2 saat içinde 8 kere dondu bilgisayar. Daha yeni kuruldu bir de...
Niye kurdunuz ki?

@433815, "mükemmel" Windows'un yarattığı çöplüğü "Linux ve iğrenç amatör open Source yazılımları" kategorisinde yer alan "boot repair" uygulaması sayesinde temizleyebildim.
Ben de "mükemmel" Windows ile "Linux ve iğrenç amatör open Source yazılımları" dualboot yapmaya çalışırken "mükemmel" Windows EFI Partition'undan kendini imha etmeye karar verdi, bundan dolayı artık "mükemmel" Windows'u kullanamıyorum.

Windows'u çekemiyorlar. Linux kullanıp kendini bir şey zannediyorlar. (!) Windows kurulumu yüzünden Mint'i kaybettim. Düzeltmeye çalışacağım. Neden Windows kurdum diye kendimi sorguluyorum. 2 saat içinde 8 kere dondu bilgisayar. Daha yeni kuruldu bir de...

Senin bilgisayarda bir sorun vardır. Çöp PC'de Linux'den daha çok kaynak tükettiği doğru ama ortalama bir bilgisayarda dediğin gibi olmaz bilgisayarın çöp değilse bile en azından uyumsuzdur. Kötü üretilmiş bir laptop ya da dikkatsiz toplanmış desktop olabilir. Bende böyle sorunlar yok. Hatta M1 Mac de 1 kez Safarinin çöktüğünü gördüm. Safariyi yeniden başlatınca düzeldi. Windows gayet güzel stabil çalışıyor kendi donanımlarınız muhtemelen sorunludur.

Senin bilgisayarda bir sorun vardır. Çöp PC'de kaynak tükettiği doğru ama ortalama bir bilgisayarda dediğin gibi olmaz bilgisayarın çöp değilse bile en azından uyumsuzdur. Kötü üretilmiş bir laptop ya da dikkatsiz toplanmış desktop olabilir. Ben de böyle sorunlar yok. Hatta M1 Mac de 1 kez Safari'nin çöktüğünü gördüm. Yeniden başlatınca düzeldi. Windows gayet güzel stabil çalışıyor kendi donanımlarınız muhtemelen sorunlu.
Donanım sorunlu ise neden Linux'ta sorunsuz çalışıyor? Linux'un bilmediğimiz donanımı tamir eden süper güçleri falan mı var?

Donanım sorunlu ise neden Linux'ta sorunsuz çalışıyor? Linux'un bilmediğimiz donanımı tamir eden süper güçleri falan mı var?

Buna zaten inanmıyorum. Donma varsa Linuxde de donar. Donanım sorunu vardır. Ek olarak performans konusuna da değindim. Çöp PC'de Linux daha akıcı olabilir.

Buna zaten inanmıyorum. Donma varsa Linux'de de donar. Donanım sorunu vardır. Ek olarak performans konusuna da değindim. Çöp PC'de Linux daha akıcı olabilir.
Ben inanabiliyorum, aynı sorunu ben de yaşadım çünkü.
Çöp olmayan bir sürü bilgisayarımda Windows, Kasım kasım kasıyordu. Önceden de bahsettiğim gibi 8.1'den sonra aşırı şişmiş bir işletim sistemi.

Ben inanabiliyorum, aynı sorunu ben de yaşadım çünkü.
Çöp olmayan bir sürü bilgisayarımda Windows, Kasım kasım kasıyordu. Önceden de bahsettiğim gibi 8.1'den sonra aşırı şişmiş bir işletim sistemi.

HDD kullanıyor olabilirsin. SSD'li ve C2D gibi aşırı eski olmayan bir PC'de Windows kasmaz. Ya da bir ihtimal donanımlarından biri sorunlu 3. parti Windows sürücüsü kullanıyor ve bu sistemi kararsız hale getiriyor olabilir. Anakartının firmware yazılımı belki sorunludur. Donanımsal sorunlar bunlar. Windows iyi çalışmıyor diyenin donanımı sorunludur. 1 milyon farklı PC konfigürasyonu var donanımı sorunlu olan suçu yazılıma atıyor hep.

Yeni konular

Geri
Yukarı