Linux nereye kuruldu?

Made In Turkey

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Windows 10 işletim sisteminin yanına sonunda Linux Mint kurabildim. Ama kurarken disk ayırma ekranı falan gelmedi direkt olarak Windows'un yanına kur dedim. Şu an disk yönetimi böyle gözüküyor Linux Mint bu "Sağlam birincil bölüm" yazan yere mi kuruldu? Şu an C diskinde mi ve Windows ile aynı bölümde olursa sorun yaratır mı? Normalde diskim 500 GB ve şu an 360 GB gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    23,9 KB · Görüntüleme: 33
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    3,6 KB · Görüntüleme: 30
Windows 10 işletim sisteminin yanına sonunda Linux Mint kurabildim. Ama kurarken disk ayırma ekranı falan gelmedi direkt olarak Windows'un yanına kur dedim. Şu an disk yönetimi böyle gözüküyor Linux Mint bu "Sağlam birincil bölüm" yazan yere mi kuruldu? Şu an C diskinde mi ve Windows ile aynı bölümde olursa sorun yaratır mı? Normalde diskim 500 GB ve şu an 360 GB gözüküyor.

Evet sağlam 1. Bölüm yazan yere kurulmuş.

Doğrulamak için Mint üzerinden disler aracıyla kontrol edin.

Windows 10 işletim sisteminin yanına sonunda Linux Mint kurabildim. Ama kurarken disk ayırma ekranı falan gelmedi direkt olarak Windows'un yanına kur dedim. Şu an disk yönetimi böyle gözüküyor Linux Mint bu "sağlam birincil bölüm" yazan yere mi kuruldu? Şu an C diskinde mi ve Windows ile aynı bölümde olursa sorun yaratır mı? Normalde diskim 500 GB ve şu an 360 GB gözüküyor.

Sağlam denilen yere kurulmuştur. İleri seviye disk aracı tarzı bir şey vardı tam hatırlayamadım ama kurarken oradan mı kurdunuz?

Windows 10 işletim sisteminin yanına sonunda Linux Mint kurabildim. Ama kurarken disk ayırma ekranı falan gelmedi direkt olarak Windows'un yanına kur dedim. Şu an disk yönetimi böyle gözüküyor Linux Mint bu "sağlam birincil bölüm" yazan yere mi kuruldu? Şu an C diskinde mi ve Windows ile aynı bölümde olursa sorun yaratır mı? Normalde diskim 500 GB ve şu an 360 GB gözüküyor.

Teyit etmek isterseniz Windows'ta CMD'yi açıp diskpart yazın. Daha sonra list vol yazıp 104 GB'lik disk hangi volde ise select vol yazıp yanına o volü yazın. Seçtikten sonra assign letter=D yazabilir ve kontrol edebilirsiniz.

Sağlam denilen yere kurulmuştur. İleri seviye disk aracı tarzı bir şey vardı tam hatırlayamadım ama kurarken oradan mı kurdunuz?

Teyit etmek isterseniz Windows'ta CMD'yi açıp diskpart yazın. Daha sonra list vol yazıp 104 GB'lik disk hangi volde ise select vol yazıp yanına o volü yazın. Seçtikten sonra assign letter=D yazabilir ve kontrol edebilirsiniz.
Sanırım oydu. Yani direkt olarak Windows'un yanına kur tarzı birşey vardı ona bastım.

Sanırım oydu. Yani direkt olarak Windows'un yanına kur tarzı bir şey vardı ona bastım.

Ben kurarken orada sadece USB çıkıyordu. SSD'yi Windows disk yönetiminden bölüp ileri seviye araçla EFI alanı oluşturup oraya kurmuştum.

Kontrol edeyim. İkinize de yardımınız için teşekkür ediyorum.
Evet sağlam 1. Bölüm yazan yere kurulmuş.

Doğrulamak için Mint üzerinden disler aracıyla kontrol edin.

Ben kurarken orada sadece USB çıkıyordu. SSD'yi Windows disk yönetiminden bölüp ileri seviye araçla EFI alanı oluşturup oraya kurmuştum.
Hocam birde şöyle bir sorunum var pc açılırken OS seçme ekranı gelmiyor, direkt windows açılıyor. Linux'da bootrepair da kurdum denedim ama düzelmedi.

Kontrol edeyim. İkinize de yardımınız için teşekkür ediyorum.

Hocam bir de şöyle bir sorunum var PC açılırken OS seçme ekranı gelmiyor, direkt Windows açılıyor. Linux'da bootrepair da kurdum denedim ama düzelmedi.

Bende de önceden soruyordu fakat artık sormadan direkt Linux Mint'i açıyor. Nedenini bilmiyorum ama yine de tabii ki BIOS'tan veya boot optionstan Windows'a girilebilir.

Geri
Yukarı