Linux Önerisi

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Dostlarım ilk başta aradığım özellikler;

1. Deepin OS'teki veya macOS gibi bir görev çubuğu olması lazım. Benim için en ideal çalışma alanı.
2. Görünümü güzel veya tema desteği olsun. Var olduğunu düşündüğümden bol bol olsun.
3. Geniş uygulamalara sahip bir sunucusu olsun.
4. Güvenlik açığı falan olmasın. Yani bir Anti-Virüs sistemi olsun içinde. Yoksa Deepin OS'e tavım zaten.

Bir ISO kalıbını nasıl düzgün indiririm? SHA256 yanlış çıkabilir yani bozuk indiribilirim ISO'yu.

İstediğiniz görünümü masaüstü ortamı fark etmeksizin herhangi bir Linux dağıtımında elde edebilirsiniz. Plank, Docky, CairoDock gibi dock paketleriyle sisteminize dock ekleyebilir bunlara tema yükleyerek de özelleştirebilirsiniz.

Beğeneceğinizi düşündüğüm örnek bir dock:

Plank, Docky, CairoDock gibi dock paketleriyle sisteminize dock ekleyebilir bunlara tema yükleyerek de özelleştirebilirsiniz.
Latte Dock da güzeldir.

@350070 KDE Neon kur. Semi-rolling bir dağıtım olduğu için en son KDE Plasma sürümünü kullanıyor. Üzerine Latte Dock kurduğunda istediğin görünümü elde edersin. Sayısız tema desteği var ve bunlara ulaşmak çok kolay. YouTube'da da tweak videoları var zaten. Ubuntu tabanlı olduğunu da ekleyeyim. Torrent seçenekleri ile indir dağıtımları. Ben torrent seçeneklerini kullanıyorum ve sorun yaşamadım.(Ben yine de Kubuntu kurmanı öneririm. KDE Neon'da bazı saçma bulduğum şeyler var.)

Son düzenleme:
Latte Dock da güzeldir.

@350070 KDE Neon kur. Semi-rolling bir dağıtım olduğu için en son KDE Plasma sürümünü kullanıyor. Üzerine Latte Dock kurduğunda istediğin görünümü elde edersin. Sayısız tema desteği var ve bunlara ulaşmak çok kolay. YouTube'da de Tweak videoları var zaten. Torrent seçenekleri ile indir dağıtımları. Ben torrent seçeneklerini kullanıyorum ve sorun yaşamadım.

Manjora KDE kurdum. Çok ama çok kötüydü ya. Özelleştirmeye çok açık burası çok güzel ama aşırı lag, FPS düşmesi ve sistemin donması ile karşı karşıya kaldım.

Bu KDE'dan mı kaynaklı yoksa Manjora'ya özel bir durum mu?

İşlemci R3 3200G,
RAM 8 GB 3200MHz DDR4,
Anakart B450M S2H.

Yeni konular

Geri
Yukarı