Linux olmadan olmaz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Senin okuduğunu anlama problemin var. Hangi noktada acaba Windows'u savunmuşum? Windows Linux'tan daha hızlı demişim? İhtiyaçlar ve istekler > ihtiyaç olmayan gereksinim duymadığım bir hız. Bunu anlamanın nesi bu kadar zor? Türkçenizde mi bir sıkıntı var arkadaşlar? Olabildiğince anlayışlı olayım, yumuşak olayım diyorum ama hem üslubunuz hem aynı şeyleri bana tekrar tekrar anlattırışınız gerçekten zorlamaya başlıyor artık.

Hocam çok sinirlisiniz. Windows kullanmayı bırakmanızı tavsiye ediyorum genel olarak söyledim sakinleşin birazcık sadece işletim sistemleri hakkında eleştiri yapıyoruz sizin hakkınızda insanları takım gibi OS savunmakla suçlayıp kendinizin aynı şeyi yaptığınızı söyledim sadece. Yanınızda olsam bana saldırıcak mısınız?

Hocam çok sinirlisiniz. Windows kullanmayı bırakmanızı tavsiye ediyorum genel olarak söyledim sakinleşin birazcık sadece işletim sistemleri hakkında eleştiri yapıyoruz sizin hakkınızda insanları takım gibi OS savunmakla suçlayıp kendinizin aynı şeyi yaptığınızı söyledim sadece. Yanınızda olsam bana saldırıcak mısınız?
Yahu bi tanem bak ısrarla beni bunla suçluyorsun sonra sinirlenince sinirlendi oluyor. Çok garipsiniz. Hadi insanları yapmadıkları bir şeyle itham edelim ve kızdıklarında onları biraz daha bununla ilişkilendirelim.

Yahu bir tanem bak ısrarla beni bununla suçluyorsun sonra sinirlenince sinirlendi oluyor. Çok garipsiniz.

Hocam sakinleşin Bill Gates sizin babanız değil Linus'da benim babam değil gelin barışalım.

Windows çok güzel.

Hocam sakinleşin Bill Gates sizin babanız değil Linus'da benim babam değil gelin barışalım.

Windows çok güzel.
Yahu benim derdim Windows'un güzel veya çirkin olması değil. Canım benim niye anlamıyorsun. Benim mi Türkçem yetersiz acaba? Anlamıyorum ki...

Yahu bir tanem bak ısrarla beni bununla suçluyorsun sonra sinirlenince sinirlendi oluyor. Çok garipsiniz. Hadi insanları yapmadıkları bir şeyle itham edelim ve kızdıklarında onları biraz daha bununla ilişkilendirelim.

Hocam sizi çok seviyorum hemen Windows kuracağım 5 tane cihazımın hepsine.

Yahu benim derdim Windows'un güzel veya çirkin olması değil. Canım benim niye anlamıyorsun. Benim mi Türkçem yetersiz acaba? Anlamıyorum ki...

Tamam hocam anladım sizi seviliyorsunuz çok şekersiniz.

Linux'un terminalle kullanımının kolay olması kısmına koptum açıkçası 😄. Bilgisayarı sadece iş için kullanacak ve kapatacak olan birinin ya da son kullanıcının terminalde en adi bir uygulamayı bile çalıştırmak ya da ayarlarını düzenlemek için en tırı vırı komutları öğrenecek uğraşacak olması ne kadar mantıklı sizce? Akıl var mantık var, kendinizi küçük düşürmeyin. İyi eyvallah Linux güzel olabilir ama, Windows da asla bir lağım çukuru değil. Hele son kullanıcı için büyük kolaylık sağlarken ve gene Linux gibi büyük bir kullanıcı kitlesi varken.

Son düzenleme:
Lütfen önce bir 1080p content tüketmeyi deneyinde sonra bir konuşun ya.
1080P60 FPS içerik izliyorum ben. Platformdan bağımsız.

Ben Spiderman Far From Home 4K60 FPS ibile zledim. Çok güzeldi.

Uygulama olmaması senin de illa onlara bağımlı olman yapımcılar ile senin suçun. İnternette her filmin ve dizinin 1080P versiyonları mevcut olup + 1080P, 4K 60 FPS olabilecek en yüksek bitrate ile izleyeceğin filmler de var.

Tabi 1080P normal bitrate ola videoları izlemek senin için yeni bir şey :D.

• Beğen
İfadeler: 202
Linux'un terminalle kullanımının kolay olması kısmına koptum açıkçası 😄. Bilgisayarı sadece iş için kullanacak ve kapatacak olan birinin ya da son kullanıcının terminalde en adi bir uygulamayı bile çalıştırmak ya da ayarlarını düzenlemek için en tırı vırı komutları öğrenecek uğraşacak olması ne kadar mantıklı sizce? Akıl var mantık var, kendinizi küçük düşürmeyin. İyi eyvallah Linux güzel olabilir ama, Windows da asla bir lağım çukuru değil. Hele son kullanıcı için büyük kolaylık sağlarken ve gene Linux gibi büyük bir kullanıcı kafilesi varken.
Bu ara her şey için terminale gerek yok. O olayların çoğu eskidendi. Örnek vereyim şu an Fedora'yı normal bir kullanıcı olarak kullanabilirsin. Gnome 44 şu an gayet son kullanıcı için uyumlu halde fakat şunu demek isterim Kernel 6 versiyonundan beri özellikle güncel donanımlarda biraz sürücü sıkıntısı ile karşılaşabilirsin. Fakat git gide çözülüyor. Yine terminal kullanman ki eğer mümkünse senin işlerini çok kolaylaştıracaktır.

DRM olayında şöyle diyebilirim. Linux içinde DRM desteği yok denmez. DRM'in seviyeleri var ve DRM'e bir program demekte mantıklı olmaz. DRM konusu özellikle Linux üzerinde bilinen ve bu konuda güncel kernel versiyonlarında gerek grafik sürücüleri ile birlikte çokça güncelleme yapılan bir konu şu sıralar. Yakında muhtemelen çözülecektir.

• Beğen
İfadeler: 202
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı