Linux olmadan olmaz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Korsan karşıtı olmasamda hayalim böyle. Her şeyi terminalden yapmak :D.
Eğer bir gün olmak istersen seni o arkadaşımla tanıştırabilirim (kendisine sormam lazım biraz garip biri). Her şeyini Terminal'den yapıyor. Kullandığı e-mail client'ten tut web tarayıcısına kadar kullandığı her şey Terminal'den. Web sitesi bile düz HTML ve Javascript kodu içermiyor. JS içeren hiçbir web siteye girmez çünkü tarayıcısının ayarında JS'ye izin verme diyor ve bir siteye girdi diyelim JS'yi aç diye uyarı veriyorsa bir daha oraya girmiyor.

Böyle olabilmek gerçekten imkansıza yakın bir olay.

Orada anlatılan arkadaş yanlış söyledi. Adamın derdi tam olarak o değil. Linux üzerinde genel olarak 1080P videolar izlenmediğini iddia etmedi.
Rahat ol iftira atmam ben kimseye. DRM yüzünden Netflix olsun, Amazon olsun 480P izlediği için de dedim.

Orada anlatılan arkadaş yanlış söyledi. Adamın derdi tam olarak o değil. Linux üzerinde genel olarak 1080P videolar izlenmediğini iddia etmedi. Değindi konu DRM olayı maalesef Linux üzerinde DRM desteği kısmında sıkıntı olduğu için her seviye DRM desteğini veremiyor. En azından henüz öyle bunla ilgili yakın zamanda yeni yeni kernel güncellemeleri yapılıyor. Muhtemelen yakında çözülecektir. Servis sağlayıcıları kendi içeriğini korumak için DRM kullanıyor ve bu destekte sıkıntı olduğunda içeriklerinden faydalanırken sıkıntı yaşıyorsunuz. Duruma göre ya içeriklerini oynatıyorsunuz ya da oynatamıyorsunuz.

Arkadaşın korsan karşıtlığında genel olarak korsan karşıtlığı anladım kadarıyla. Sizin dediğin olay korsan karşıtlığından daha çok özgür yazılım felsefesini benimsemek. Çünkü evet, özgür yazılım felsefesini tam olarak benimseyen insanlar genelde özgür yazılımlara yönelirler ve sürücülerinden kullandıkları hizmetlerine kadar özgür yazılım felsefesine uygun olmasına dikkat ederler. Korsan karşıtlığı ise daha genel bir ürünün illegal yollarla elde edilmesiyle alakalı bir durum.
Şimdi anladım korsan karşıtlığı sadece satın alınan uygulamaları korsan kullanmak galiba. Bu güzel bir şey ama ben korsancıyım mesela. Hatta korsanlığı benimsemiş ve neredeyse kullandığım tüm uygulama/program korsandır. TPB (ThePirateBay) AFK belgesel tarzı filmi ara sıra açar izlerim o kadar yani :)

Şimdi anladım korsan karşıtlığı sadece satın alınan uygulamaları korsan kullanmak galiba. Bu güzel bir şey ama ben korsancıyım mesela. Hatta korsanlığı benimsemiş ve neredeyse kullandığım tüm uygulama/program korsandır. TPB (ThePirateBay) AFK belgesel tarzı filmi ara sıra açar izlerim o kadar yani :)
Ben de öyleydim. Bıraktım hocam. Windows bile kullanmıyorum. Kul hakkı.

Konuyu okumanıza gerek yok klasik Linux vs Windows kavgası Linux yazılımcılar için iyi fakat onun dışında bir işe yaradığı yok Windows ise günlük kullanım için iyi bir işletim sistemi (Linux'u merak edip yüklüyorsunuz 3 saat sonra saçma bir program yüklenmediği için geriye dönüyorsunuz arkadaşlar) (herkesin kendi düşüncesi burada sadece tavsiye amaçlı şey yapıyorum disslike basıp Windows çöp diye şey yapmanıza gerek yok) (yine parantez yine ben Windows çular çoğu zaman linuxçulara bulaşmaz bir şey demez ilk başlatanlar hep Linux tarafı oluyor ve sonrasında olay çıkıyor)

Konuyu okumanıza gerek yok klasik Linux vs Windows kavgası Linux yazılımcılar için iyi fakat onun dışında bir işe yaradığı yok Windows ise günlük kullanım için iyi bir işletim sistemi (Linux'u merak edip yüklüyorsunuz 3 saat sonra saçma bir program yüklenmediği için geriye dönüyorsunuz arkadaşlar) (herkesin kendi düşüncesi urada sadece tavsiye amaçlı şey yapıyorum disslike basıp Windows çöp diye şey yapmanıza gerek yok) (yine parantez yine ben Windows çular çoğu zaman linuxçulara bulaşmaz bir şey demez ilk başlatanlar hep Linux tarafı oluyor ve sonrasında olay çıkıyor)
Herkesin kendi düşüncesi ve becereksizliği gibi bir yazı olmuş seninki ama. Hangi program mesela? Oyunsa tamam anlarım da Linux'a çıkmış programları çok rahat kuruyorsun yani.

Herkesin kendi düşüncesi ve becereksizliği gibi bir yazı olmuş seninki ama.

Hocam ben kendi gördüğüm şeyleri söylüyorum ne zaman merak edip yüklesem farklı bir şey çıkıyor bence hiç benlik bir işletim sistemi değil.

Hocam ben kendi gördüğüm şeyleri söylüyorum ne zaman merak edip yüklesem farklı bir şey çıkıyor bence hiç benlik bir işletim sistemi değil.
Hocam Linux'a programlar çıktıysa eğer rahat yüklenir. Windows uygulamaları yüklemeye çalışırsanız orada uğraşırsınız biraz.

Rahat ol iftira atmam ben kimseye. DRM yüzünden Netflix olsun, Amazon olsun 480P izlediği için de dedim.
Dostum sana iftira attın demedim. Fakat yazdığın cümlenin farkında mısın ?
Egom yoktur. Arkadaş DRM yüzünden hiç bir şekilde 1080P bir şey izleyemiyomuş da ondan. Korsan karşıtı bir insanmış.
Galiba devrik yazdığın için yanlış anladım. Çünkü, DRM kullanmadığı için korsan karşıtlığı ile ilişkilendirilmiş gibi yazmışsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı