Linux ortamında Windows kurulum USB'si nasıl hazırlanır?

erenorc

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar, bugün anlamadığım şekilde Windows Boot Manager açılmamaya başladı. Bilgisayar açıldığı gibi BIOS'a atıyordu. Elimde daha önce arkadaşımın önerisiyle denemek için yazdırdığım içinde EndeavourOS olan USB vardı şimdi tekrar USB'ye Windows yazdırmak istiyorum ama öğrendiğim kadarıyla Linux'da Rufus yokmuş. Forumda biraz gezindim bazı arkadaşlar WoeUSB önermiş ama fazla Linux bilgim olmadığı için yüklemeyi beceremedim. Yardım eder misiniz?

İyi akşamlar, bugün anlamadığım şekilde Windows Boot Manager açılmamaya başladı. Bilgisayar açıldığı gibi BIOS'a atıyordu. Elimde daha önce arkadaşımın önerisiyle denemek için yazdırdığım içinde EndeavourOS olan USB vardı şimdi tekrar USB'ye Windows yazdırmak istiyorum ama öğrendiğim kadarıyla Linux'da Rufus yokmuş. Forumda biraz gezindim bazı arkadaşlar WoeUSB önermiş ama fazla Linux bilgim olmadığı için yüklemeyi beceremedim. Yardım eder misiniz?

Ventoy kullan.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hedef sonucu anlamadım. Yani boot kısmında yeniden Windows'u aktifleştirmek mi yoksa Linüx'ü tamamen silip Windows mu kurmak istiyorsunuz çözemedim.

Fakat; genel olarak ISO kalıpları için Ventoy yazımını öneriyorum. Linux ve Windows da sorunsuz çalışır. Sadece modifiye edilmiş bazı Windows ISO'ları boot ederken disk okuma sorunu çıkartsa bile; genel base ISO'lar için Ventoy mükemmel bir araçtır.

Tercihen 16 veya daha yüksek kapasiteli ir USB belleğinizi Ventoy ile UEFI destekli olarak formatlayın. 2 bölüm oluşacak ve size yazma izni verilen yüksek kapasiteli kısma her tülü ISO'nuzu kopyala yapıştır ile yerleştirin. USB'nin kalan kısmına da istediğiniz dosyaları resimleri sorunsuz yükleyebilirsiniz.
USB'den Max 200KB alan yer. Kalan kapasite sizindir. İstediğiniz dosyaları sorunsuz taşırsınız. Ventoy'un güncellemesini geldiğinde de sorunsuz güncellersiniz.

Eğer Windows'n bootdan kaybolması ve açılmaması gibi sorun var ve sadece Dual boot olarak sorunu çözmek istiyorsanız da @Rona ve diğer uzman arkadaşlar daha güzel farklı çözümler ile sorunuza yardımcı olacaklardır.

Linux ile kalın.

Geri
Yukarı