Linux OS önerisi

Arch panelde sorun çıkardı bayağı kuracaldım mahvettim masaüstünü sabahtandır uğraşıyorum o nedenle daha da uğraşmak yerine başka dağıtıma geçeyim dedim.

Hocam terminale geçip Xfce'yi silin. Ya da daha rahat olması açısından lxqt veya LXDE'yi kurun. Ardından log out atıp o masaüstüne geçip Xfce'yi silin. Lxqt Xfce ile ortak paketler kullanıyor sorun olabilir. LXDE daha bağımsız diye hatırlıyorum. Login screen değiştirmek için de yazmanız gereken birkaç kod var sadece.

Arch panelde sorun çıkardı bayağı kuracaldım mahvettim masaüstünü sabahtandır uğraşıyorum o nedenle daha da uğraşmak yerine başka dağıtıma geçeyim dedim. Diğer masaüstü ortamları da kurulmuyor error veriyor lxqt ve LXDE de birkaçında daha GNOME falan açılıyor sadece.
bir de sorun yaşadığınız da bilmeden kurcalamayın. iyi sonuçlar elde edilmiyor genelde. onun yerine arch wiki gibi bilgi kaynaklarına bakın. ingilizce aramalarla daha net sonuçlar elde edebilirsiniz.

Hocam terminale geçip Xfce'yi silin. Ya da daha rahat olması açısından lxqt veya LXDE'yi kurun. Ardından log out atıp o masaüstüne geçip Xfce'yi silin. Lxqt Xfce ile ortak paketler kullanıyor sorun olabilir. LXDE daha bağımsız diye hatırlıyorum. Login screen değiştirmek için de yazmanız gereken birkaç kod var sadece.

Yine error veriyor denedim dediğinizi. Nixos nasıl peki bir ara bayağı düşündüm sonra Arch geçtim onun yerine.

Yine error veriyor denedim dediğinizi. Nixos nasıl peki bir ara bayağı düşündüm sonra Arch geçtim onun yerine.

Geçmeyin hocam o dağıtıma. Son kullanıcı için uygun bir dağıtım değil. Config dosyasını düzenlemeden dosya bile indiremiyorsunuz. Varsayılanlarında ciddi düzenlemeler yapması gerekli.

Xfce'den daha hafif olan bir LXDE var.
LXDE discounted bir DE. Onerilmemeli.
LXDE ve Lxqt'ye bakabilirsin. İkisi de güzel masaüstü ortamları.
Ayni yorumum yine gecerli.

Ekran kartiniz NVIDIA degilse Hyprland secin. NVIDIA kullaniyorsaniz X11 WM'lerini oneririm.

awesomewm config zor denilir ancak bakildiginda kolaydir, documentation ile kolayca halledilebilir. Bana gore en iyi Hyprland'dan sonra en iyi WM.

NixOS'un normal bir kullanici icin inanilmaz zor olacagini dusuyorum. Asiri derecede config odakli, bazi seyler hala eklenmis bile degil.

LXDE discounted bir de. Onerilmemeli.

Ayni yorumum yine gecerli.

Ekran kartiniz NVIDIA degilse Hyprland secin. NVIDIA kullaniyorsaniz X11 WM'lerini oneririm.

Awesomewm Config zor denilir ancak bakildiginda kolaydir, documentation ile kolayca halledilebilir. Bana gore en iyi Hyprland'dan sonra en iyi WM.

Nixos'un normal bir kullanici icin inanilmaz zor olacagini dusuyorum. Aşırı derecede Config odakli, bazi seyler hala eklenmis bile degil.

antiX nasıl sizce güncel mi kullanılır mı?

@627056 WM tercih etmeniz sizin için çok iyi olur. AntiX gerçekten eski cihazlar için uygun sadece ve mevcut dağıtımınız ne bilmiyorum ama IceWM ona da kuruluyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı