Linux sistem sürekli donuyor

Megumi Lisa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Merhaba, Ubuntu Mint ve Kali de denedim. Sistem sürekli donuyor ve tek çaresi hard reset laptopu yeniden başlatiyorum. CTRL tuslari ile terminal filanda çalişmiyor tamamen çokuyor.

Sistem özellikleriniz nelerdir?

Acer Aspire 3

Ryzen 5 2500U.
Radeon 535 2 GB.
16 GB RAM.
256 GB M.2 SSD.

Laptop Bu RAM ekledim sadece.

Acer Aspire 3

Ryzen 5 2500U.
Radeon 535 2 GB.
16 GB RAM.
256 GB M.2 SSD.

Durduk yerde donmuyor. Ben kullanınca donuyor mesela klasörleri hareket ettirdiğim zaman veya uygulama açmaya kalktığım zaman belli uygulamalarda değil bazen oluyor ama korkutuyor bir anda oluyor.

Acer Aspire 3

Ryzen 5 2500U.
Radeon 535 2 GB.
16 GB RAM.
256 GB M.2 SSD.

Durduk yerde donmuyor. Ben kullanınca donuyor mesela klasörleri hareket ettirdiğim zaman veya uygulama açmaya kalktığım zaman belli uygulamalarda değil bazen oluyor ama korkutuyor bir anda oluyor.

Mint ve Ubuntu'da 2'sinde de safe Graphics modunda kurmak zorunda kalmıştım. Orada da kurulumda donuyordu.

Son düzenleme:
Bu video nasıl?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video nasıl?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Su an windowsa geçtim. Sırf o sorun yüzünden
Çok alakalı olduğunu zannetmiyorum ama AMD'nin açık kaynak yerine resmi sürücülerine deneyebilirsiniz.
Denedim. Tam olmuyor sanırım dedim tarayıcıyı kapatirken gitti yine sonra yine devam.

Su an Windows'a geçtim. Sırf o sorun yüzünden.

Denedim. Tam olmuyor sanırım dedim tarayıcıyı kapatirken gitti yine sonra yine devam.

Boş verin lisanslı uygulamalar kullanıyordum zaten yapacak bir şey yok. Windows'la devam edeceğim ileride farklı bilgisayarda kullanirim.

Son düzenleme:
Programları DRI_PRIME=1 değişkeniyle çalıştırmak belki çözebilir sorununuzu ama çoktan silmişsiniz. :(

Yok hocam programlarlada ilgisi yoktu normal Linux arayüzünde gezerken oluyordu. Benim tahminim ekran karti ya da CPU düzgün çalışmıyordu Linux'ta. Windows'ta hatalı ya da kararsız ekran kartı sürücüsü kurduğumda da oyunlarda aniden donup bilgisayar çöküyordu.
Neyse hocam windows işimi görür. Ben sadece yazılım ögreniyordum aynı zamanda linuxta öğreniyim demistim.

Yeni konular

Geri
Yukarı