Rehber Linux tabanlı sistemlerde VPN

Arkadaşlar daha kullanışlı olanı var iken herkes komut isteminden yaptırtıyor. Vpn yavaşlığı yüzünden indirme falan yapacak iken sürekli "kill openvpn" komutu kullanıyoruz sonra tekrar aynı işlemler... Konuya görev çubuğunda bulunan internet bağlantısı bölümünden vpn eklemenin nasıl yapıldığını eklersen tek tuşla açıp kapatma seçeneğini herkes öğrenmiş olur.
Hocam selamlar. Torghost ile daha kolay bir VPN yapabilirsiniz. Tor ağını kullanıyor ve gerçekten kullanışlı. Tek tıklamayla ıp değiştirebiliyorsunuz.

Not: Internette torghost sayesinde 3 saniyede bir ıp değiştiren sistemler bile var. 😂

O nasıl oluyor? Güvenilir mi? Hızı nasıl?

Vpnbook ile 100kbps falan oluyor internet hızım. Bütün hepsini denedim, olmadı. Protonunkini de denedim ama sonuç gene aynı. Konuyu takip edeceğim belki bir şeyler öğrenirim. :)

Bence VPN kullanmak için bir yerden sunucu kiralayıp oradan openvpn ayarları yapmak gerekiyor. Sanırım vpnbook ile yaptığımız sunucular bayağı bir kötü.

Hocam selamlar. TorGhost ile daha kolay bir VPN yapabilirsiniz. Tor ağını kullanıyor ve gerçekten kullanışlı. Tek tıklamayla IP değiştirebiliyorsunuz.

Not: Internette TorGhost sayesinde 3 saniyede bir IP değiştiren sistemler bile var. 😂

Evet, Tor bu konuda rahatlık sağlıyor fakat bu yöntem bana biraz daha pratik, hızlı ve daha güvenli gibi geliyor. Belki de psikolojiktir, ne dersiniz :)

Bu arada, öyle sistemler çoğu yerde var diyemem ama, YouTube'de bile videoları çekip yayınlandı. İstediğiniz saniye arasında değiştirebiliyorsunuz, cidden oldukça gizli.
Vpnbook ile 100kbps falan oluyor internet hızım. Bütün hepsini denedim, olmadı. Protonunkini de denedim ama sonuç gene aynı. Konuyu takip edeceğim belki bir şeyler öğrenirim. :)

Bende oldukça hızlı hocam, umarım driverlarınız günceldir. Genel olarak bir yavaşlama varsa;

sudo service network-manager restart
sudo systemctl restart NetworkManager.service
sudo nmcli networking off
sudo nmcli networking on

Komutlarını yazarak tekrar deneyin.

Evet, Tor bu konuda rahatlık sağlıyor fakat bu yöntem bana biraz daha pratik, hızlı ve daha güvenli gibi geliyor. Belki de psikolojiktir, ne dersiniz :)

Bu arada, öyle sistemler çoğu yerde var diyemem ama, YouTube'de bile videoları çekip yayınlandı. İstediğiniz saniye arasında değiştirebiliyorsunuz, cidden oldukça gizli.

Bende oldukça hızlı hocam, umarım driverlarınız günceldir. Genel olarak bir yavaşlama varsa;

sudo service network-manager restart
sudo systemctl restart NetworkManager.service
sudo nmcli networking off
sudo nmcli networking on

Komutlarını yazarak tekrar deneyin.
Şuanda 1 adet Almanya veri merkezinde sunucum var. OpenVPN client ile neredeyse kendi internet hızlarıma ulaşıyorum. Çünkü tek kullanan benim. 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı