Çözüldü Linux/ubuntu kurulum ekranında ekran dağılmış görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

m3081

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Windows 10 yanına Ubuntu 20.04 LTS kuracaktım ancak kuramıyorum. Çünkü ekran sanki birisi yumruk atmış da ekran dağılmış gibi görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben daha önce kullanmıştım ama sürekli çökme sorunu yaşıyordum. Bir de güvenli değil diyorlar.

Tamam ben o zaman Kubuntu isosunu indirdim şu an Rufus ile yazıyorum.
Arkadaşlar Kubuntu'nun Dual Boot özelliği yok galiba ve Kubuntu'yu safe Graphics ile denedim ve bir program kurayım dedim ilk başta Windows gibi çift tıklayarak açıp kuracağımı sandım ama işler çok karıştı galiba Linux bana göre değil herksese yardımları için çok teşekkürler.
Neyse arkadaşlar ben Kubuntu'yu silmeyeceğim USB'de dursun ama pek kullanmam(Windows'da sıkıntı olursa Live CD olarak kulanırım) konu kapanmıştır herkese yardımları için teşekkürler.

Dağıtımlarda çok cimriymiş hiçbiri cebinden para harcayıp çevirmen ekibi oluşturmuyor.
Tüm dağıtımlar bir şirket tarafından hazırlanmıyor. Bazıları belirli bir grubun başlattığı bir topluluk projesi oluyor ve bu büyüyor. 2005 yılından beri gönüllü insanlar Ubuntu'yu Türkçe'ye çeviriyorlar. Eski sürümlerin neredeyse %80'i Türkçe hale gelmiş. Ubuntu sürekli güncelleme aldığı için yeni ve değişen cümleler için çeviriler yapılması gerekiyor. Dediğim gibi şirket olunmadığı için bu tamamen topluluğun desteğine bağlı. Benim de desteklediğim bir proje bu ve elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum.
1607362847998.png
Burada maaşsız, karşılıksız iş yapan Linux topluluğuna "cimri" (para verilmese bile insanlar zamanını ve emeğini ortaya koyuyorlar bundan daha fazla ne fedakarlık olabilir?), ortaya çıkan projelere de "dandik" (birbirinden güzel projeler halbuki ama neyse) demek için senin gibi ruhunu Microsoft'a satmış olmak gerekir. Windows lisanslarına para ödeyerek, kullanıcı sözleşmelerini kabul ederek tam teşekküllü bir Windows fedaisi haline gelmişsin. Bu topluluk içinde senin için bir yer yok zannediyorum, Windows'unu kullanmaya devam et sen.

Konuyla değil belki de, konuyu açanla direkt alakası var.

Galiba moderatör arkadaşlar uyuyor konumun kilitlenmesini istiyorum.
Güvenme kardeşim sen gerek yok, sen Windows kullan.

Tamam.

Konu kapanmıştır.
@24099
@Ali Güngör
@Berkay Davas
@Berrkay
@Burak Alkan
@claus
@unnamedington
@Emir M.
@Emre C
@enes.wtp