Çözüldü Linux/ubuntu kurulum ekranında ekran dağılmış görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

m3081

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Windows 10 yanına Ubuntu 20.04 LTS kuracaktım ancak kuramıyorum. Çünkü ekran sanki birisi yumruk atmış da ekran dağılmış gibi görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben daha önce kullanmıştım ama sürekli çökme sorunu yaşıyordum. Bir de güvenli değil diyorlar.

Tamam ben o zaman Kubuntu isosunu indirdim şu an Rufus ile yazıyorum.
Arkadaşlar Kubuntu'nun Dual Boot özelliği yok galiba ve Kubuntu'yu safe Graphics ile denedim ve bir program kurayım dedim ilk başta Windows gibi çift tıklayarak açıp kuracağımı sandım ama işler çok karıştı galiba Linux bana göre değil herksese yardımları için çok teşekkürler.
Ön yükleyici ekranında herhangi bir tuşa bastığında alttaki resimdeki gibi ekran gelmesi gerekir.
Bu ekranda F6 tuşuna basıyorsun, nomodeset seçeneğine tıklıyorsun ve devam ediyorsun.
Bu işlem NVIDIA kartlarda bozulmayı önlemek içindir.

Eki Görüntüle 766767

Tamam teşekkürler.
Ubuntu'nun bir Linux dağıtımı olduğunu bilmiyorsan.

O zaman Pardus'ta bir Linux(ama arayüzü çok kötü) Ubuntu, Kubuntu, Linux Mint'de bir Linux(ama arayüzleri çok güzel)
Edubuntu'nun son sürümü 4 yıl önce çıkmış. Pek kullanışlı olacağını sanmıyorum. Mint'e baktınız mı? Dağıtımları incelemek için bu siteye bakabilirsiniz.

Deepin OS nasıl.

1607237491298.png

Deepin OS güzel mi?
@illedelinux @runit.

Son düzenleme:
Ben daha önce kullanmıştım ama sürekli çökme sorunu yaşıyordum. Bir de güvenli değil diyorlar.

Arkadaşlar Kubuntu'nun Dual Boot özelliği yok galiba ve Kubuntu'yu safe Graphics ile denedim ve bir program kurayım dedim ilk başta Windows gibi çift tıklayarak açıp kuracağımı sandım ama işler çok karıştı galiba Linux bana göre değil herksese yardımları için çok teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm

Bütün dağıtımlarda Dual Boot yapabilirsiniz. Live modunda açıp, masaüstünde ki install uygulamasından kuruluma başlamanız lazım.

Bütün dağıtımlarda Dual Boot yapabilirsiniz. Live modunda açıp, masaüstünde ki install uygulamasından kuruluma başlamanız lazım.
sıkıntı orda işte açıyorum önceki sonraki diye gösteriyor öncekinde windows 10 var sonrakinde tüm disk kubuntu görünüyor

Windows gibi çift tıklayarak açıp kuracağımı sandım ama işler çok karıştı galiba Linux bana göre değil herksese yardımları için çok teşekkürler.
Bazı dağıtımlarda iki kere basınca kurulur bazılarında kurulmaz. Olmayanlarda ise kurmak yine de basit. Örneğin Kubuntu'da DEB dosyasının bulunduğu klasörde "Sağ klik>Eylemler>Uçbirimi burada aç" kısmından terminale erişirsiniz ve sudo apt install ./dosyaadı.deb komutu ile kurulumu yaparsınız.

Bazı dağıtımlarda iki kere basınca kurulur bazılarında kurulmaz. Olmayanlarda ise kurmak yine de basit. Örneğin Kubuntu'da deb dosyasının bulunduğu klasörde "sağ klik>eylemler>uçbirimi burada aç" kısmından terminale erişirsiniz ve sudo apt install ./dosyaadı.deb komutu ile kurulumu yaparsınız.

Tamam teşekkürler birazdan dersim başlayacak bittiğinde dediklerinizi yaparım.
Ve şu an biraz düşündüğüm gibi çıkmadı Linux @runit monolitik çekirdeği öyle bir anlattı ki bende Windows ile arasında çok büyük hız farkı var sandım ama Windows daha hızlı geldi bana(USB'den çalıştırdığım için olabilir)

Geri
Yukarı